Datums

22.04.2019. - 28.04.2019.

Notikuma apraksts

Bibliotēku nedēļa parasti ir laiks, kad bibliotēkas ar dažāda veida norisēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā. 2019. gada Bibliotēku nedēļas tēma: “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. Tēmas izvēle sasaucas ar Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 85. ģenerālkonferences nosaukumu “Libraries: dialogue for change”, kas 2019. gadā notiks Atēnās, Grieķijā.

Šogad Bibliotēku nedēļā Rēzeknes pilsētas bibliotēkas – Centrālā bibliotēka, 2. bibliotēka un Bērnu bibliotēka aicina pie sevis visu vecumu cilvēkus. Bibliotēkas piedāvā  izzinošas ekskursijas, medijpratības stundas visām vecumgrupām, nodarbības e-grāmatu lietošanas prasmju apguvē, datubāzu lietošanas gudrības un vēl daudz ko citu. Piedāvātās aktivitātes ir bez maksas, grupas aicinām iepriekš pieteikties (Rēzeknes Centrālā bibliotēka, tālr. 646 22061; 2. bibliotēka, tālr. 646 32723; Bērnu bibliotēka, tālr. 646 23069).

Bibliotēku nedēļas laikā notiks akcija “Atnāc un iegūsti. Atlaide parādniekiem”. Akcijas laikā no aizmāršīgajiem lasītājiem, kuri ieradīsies bibliotēkā un nodos grāmatas, kavējuma soda nauda netiks iekasēta. Šajā laikā ir iespējams arī atjaunot bibliotēkas abonementu tiem lasītājiem, kuri nav varējuši nomaksāt soda naudu par laikus nenodotajām grāmatām. Vienīgais noteikums – akcijas laikā jāatnāk uz bibliotēku. Šajā sakarā aicinām būt atbildīgiem par bibliotēkā paņemtajiem materiāliem.

Citas Bibliotēku nedēļas aktivitātes

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, Atbrīvošanas alejā 81:

  • 24. aprīlī plkst. 16.00 notiks vispārizglītojošs pasākums „Cilvēka ekoloģija”, kuru vadīs Ilga Gorsvāne, sertificēta NLP meistare, NLP pasniedzēja;
  • 25. aprīlī plkst. 15.00 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas Gada balva „LASIs 2018” svinīgs pasākums;
  • 26. aprīlī plkst. 14.00 Latgaliešu valodas radošā darbnīca (atzīmējot 27. aprīli – Latgales kongresa dienu).
  • No 23. – 28. aprīlim skatāma foto izstāde „#bibliotekārumode”.
  • No 23. – 28. aprīlim skatāmas grāmatu izstādes „Mazas, lielas, biezas, plānas…, “Lasītājs iesaka lasītājam”.

2. bibliotēkā, Atbrīvošanas alejā 166:

  • No 23. – 26. aprīlim noritēs  foto akcija “Grāmata – kā personības turpinājums jeb nofotografējies ar savu grāmatu!”;
  • No 23. – 28. aprīlim skatāma tematiska  izstāde “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām” un grāmatu izstāde “Lasītājs iesaka lasītājam”.

Bērnu bibliotēkā, Dārzu ielā 55:

  • No 23. –  28. aprīlim skatāma  tematiska izstāde “Mēs – Latvijas Gaismas pils simtgadē”.

 

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?