Datums

01.02.2019. - 02.03.2019.

Notikuma apraksts

Latvijas izcilāko sportistu portreti, kas aptver labākos sportistus periodā no 1912. līdz 2017. gadam.

Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības un Latvijas Sporta muzeja speciālistu kopīgi veidotā portretu galerija apkopo Latvijas visu laiku izcilāko sportistu un komandu 100 fotogrāfijas, kurās fiksētas 170 personības.

Latvijas sportistu devums, atskatoties uz mazliet vairāk kā simts gadiem, ir izcīnītās 1413 dažāda kaluma medaļas (t. sk. 722 zelta) lielākajās pasaules sporta spēlēs un arēnās. Latvijai ir 22 olimpiskie čempioni, 152 pasaules un 155 Eiropas čempioni. Latvijas sportisti devuši lielu ieguldījumu valsts atpazīstamībā pasaulē, ar panākumiem startējot augsta līmeņa sacensībās gan komandu, gan individuālajos sporta veidos, un medaļu birums turpinās.

Izstādē redzama tikai neliela daļa no izcilajiem un stiprajiem cilvēkiem – Latvijas sportistiem, ar kuriem lepojamies un kuru gaitām sekojam, pārdzīvojot par neveiksmēm un priecājoties par sasniegumiem.

Izstādi papildina materiāli no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma par vairākiem 20. gs. 50.–70. gadu PSRS sporta meistariem rēzekniešiem, starp viņiem: Staņislava Regža (riteņbraukšana), Konrāds Leopolds Broks (sambo cīņa), Rihards Sondors (ložu šaušana) un Andrejs Rešetņikovs (gorodku sports).

Izstādes interaktīvajā daļā Latgales Kultūrvēstures muzejs sadarbībā ar Rēzeknes Sporta pārvaldi piedāvā apmeklētājiem izspēlēt kādu šaha vai dambretes maču pie īsta sacensību galda, ģimenēm ar bērniem pēc izstādes apskates pavadīt laiku aktīvi – tētiem izmēģināt 24 kg svaru bumbas pacelšanu, mammām – atcerēties riņķa griešanas tehniku, bet bērniem – izkrāsot zvēriņu – olimpisko talismanu attēlus.

Latvijas sporta veterānu-senioru savienības veidotā izstāde uz muzeju ceļo sadarbībā ar Rēzeknes domes Sporta pārvaldi.

Ieejas maksa:

skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 2,00 €;
ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?