Datums

01.07.2019. - 30.07.2019.

Notikuma apraksts

Gaļina nāk no neliela ciemata – Pozņekovas, kas atrodas Ivanovas apgabalā, Krievijā, bet kopš 1975. gada Rēzekni sauc par savu pilsētu. Pēc profesijas viņa ir bioloģe un medicīnas darbiniece. Līdz šim Gaļinu Sviridenkovu pazinām kā dzejnieci un čaklu bibliotēkas lasītāju. Tagad varam iepazīt arī viņas hobiju.

Autore par izstādē apskatāmajiem zīmējumiem stāsta: “Visa mūsu pasaule, redzamā un neredzamā, ir pilna ar dažāda veida enerģijām – tām, kuras cilvēks jau ir atklājis un kuras viņam kalpo, kā arī tādām, kuras pagaidām ir ārpus cilvēka sapratnes robežām. Mākslinieki, zīmējot savas gleznas, arī ieliek enerģijas, kuras atrodas apkārtējā pasaulē un zīmētāja dvēselē. Man nav mākslas skolas izglītības, bet māksla vienmēr mani ir interesējusi. Pirms gadiem desmit vai divpadsmit sāku interesēties par mandalu un jantru zīmēšanu. Tam ir nepieciešamas noteiktas prasmes un zināšanas. Sākumā man dāvināja un vēlāk es pati pirku dažādas mandalu krāsojamās grāmatas. Mandalu izkrāsošana ir sava veida meditācija ar ārstniecisku efektu.

Vēlāk es pati sāku zīmēt mandalas. Viena daļa eksponēto darbu ir manas mandalas, varbūt neklasiska veida fraktāli, kur formu un krāsu gammās izpaužas mana fantāzija. Otra daļa – tās ir Zemes, Saules un citu planētu enerģijas manās izjūtās. Zīmēju tikai dienā un pozitīvā noskaņojumā, mēģinu atslēgties no ikdienas rūpēm. Zīmējot izmantoju zīmuļus, galvenokārt pamatkrāsas.

Lūk tāds ir mans hobijs. Tas palīdz līdzsvarot dvēseli un manu attieksmi pret pasauli kopumā.”

G. Sviridenkovas izstāde “Debesu karnevāls” ir viena no bibliotēkas cikla “Radošie lasītāji” izstādēm. Jāpiebilst, ka šīs cikls  uzsākts 2019. gadā un veidots ar mērķi parādīt bibliotēkas lasītāju mākslinieciskos talantus. Aicinām atsaukties mūsu radošos lasītājus ar interesantiem darbiem nākamā gada izstāžu ciklam.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?