Datums

26.04.2019. - 18.05.2019.

Notikuma apraksts

Gundega Strautmane ir dzimusi 1978. gada 21. aprīlī Ogrē. Šobrīd studē Liepājas Universitātē, jauno mediju mākslas nodaļā, ir pirmā kursa doktorante.

Viņas pētniecības darbs fokusējas uz vizuālo poēziju jauno mēdiju mākslā. Arī pati māksliniece, pēdējos 15 gadus radoši darbojas vizuālās un digitālās poēzijas laukā. Pēdējos desmit gadus, Gundega ir strādājusi dažādās mākslas skolās, kā datorgrafikas pasniedzēja un no 2014. gada līdz 2018. strādājusi Latvijas Mākslas akadēmijas, Latgales filiālē, kā tekstila nodaļas vadītāja un datorgrafikas pasniedzēja grafikas nodaļā.

Tāpat Gundega ir studējusi arī Berlīnes Mākslas Universitātē tekstila dizainu, Latvijas Mākslas akadēmijā apguvusi tekstila mākslu un Rīgas Tehniskajā universitātē studējusi tekstila tehnoloģijas. Attiecīgi realizētie projekti pārklāj mākslas un dizaina laukus. Savos pirmajos mākslas projektos Gundega strādāja ar Braila kodu un tā mērķis bija padarīt darbus uztveramus, gan redzīgajiem, gan vājredzīgajiem un neredzīgajiem darbu vērtētājiem. Pēdējos projektos māksliniece strādā ar pašizveidotām asēmiskā burtveidola kompozīcijām, savos darbos kodējot arvien jaunus tekstus. Tāpat māksliniece strādā ar foto kolāžu un 3D vizualizācijām. Šie darbi arī ir pieskaitāmi vizuālās poēzijas mākslas laukam un ieved skatītāju kādā noskaņā vai sapņojumā.

Sīkāk par izvēlēto žanru mākslinieces portfolio prezentācijā / lekcijās 8. un 15. maijā no plkst. 12.05 līdz 12.45.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?