Datums

03.08.2018. - 05.08.2018.

Notikuma apraksts

IX starptautiskais etno festivāls “Gosti” idejiski atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – gosti) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu. Etno festivāls “Gosti” (iesākumā “Nacionālo kultūru festivāls”) Rēzeknē notiek katru otro gadu un tajā piedalās dažādu tautību nacionālie kolektīvi. Šogad tas veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un pulcēs kopā dalībniekus no visām simtgades valstīm.

IX starptautiskā etno festivāla “Gosti” vadmotīvs: “Satikšanās – Mīlestība – Svētki”.

Festivāla darba moto: “Mēs esam Latvija! Latvija – mēs esam!”

Festivāls aicina uz sadziedāšanos, pārsteidz ar muzikāliem kopdarbiem, tautas mākslas un vēstures vērtības savienojot ar mūsdienu tendencēm. Festivāla pirmsākumi meklējami aktīvā un sistemātiskā Rēzeknes nacionālo biedrību darbībā, kas izpaužas tieksmē apzināt un saglabāt savu etnisko identitāti. Festivāla mērķis – caur tautas mūziku, dejām un rituāliem atklāt un parādīt plašāk Rēzeknē, Latgalē un citās Latvijas vietās dzīvojošo mazākumtautību etniskās kultūras vērtības, to iekļaušanos un attīstību šodienā.

3. augusts

Rēzeknes Zaļajā sinagogā, Krāslavas ielā 5

17.00 Etno festivāla “Gosti” ieskaņu koncerts
Ebreju dziesmu ansambļa “Varnitshkes” (Ukraina, Ļviva/Ļvova) programma “Ar mīlestību no Ļvivas” kopā ar klezmeru instrumentālo grupu “Klezmer with Friends Leipzig” (Vācija, Leipciga) un ar Rēzeknes klezmeriem. Solisti Saša Somišs, Aleksandra Gurvica, Aleksejs Darmodehins (Ieeja par ziedojumiem).

19.00 Etno festivāla “Gosti” koncerti novadā
Rēzeknes novada un viesu kolektīvu koncerti un vakarēšana četros novada pagastos.

4. augusts

15.00 Dižkoncerts Festivāla parkā, Pils ielā 17

Piedalās: folkloras kapelas “Czantoria” (Ustroņ, Polija), “Kriauna” (Rokišķi, Lietuva), “Rankova rosa” (Rivne, Ukraina), vokāli horeogrāfiskais ansamblis “Talaka” (Valsts filharmonija, Vitebska, Baltkrievija), horeogrāfiskais ansamblis “Žemčužina” un majorettes “Zolotyje pogony” (Velikije Luki, Krievija), soliste Jekaterina Slezkina (Dmitrova, Krievija), horeogrāfiskais ansamblis “Sudaruški” (Pērnava, Igaunija), klezmermūzikas solisti un instrumentālisti “Varnitshkes” (Ļvova, Ukraina), “Klezmer mit friends Leipzig” (Leipciga, Vācija), Rēzeknes kapela “Dziga”, Rēzeknes vidējās paaudzes deju kopa “Dziga”, Rēzeknes klezmermūzikas ansamblis “ARAYN”, Rēzeknes vokālais ansamblis “Harmonija”, Rēzeknes sieviešu koris “Bereģiņi”, Rēzeknes bērnu un jauniešu deju ansamblis “Ručejok”, bērnu horeogrāfiskais ansamblis “Kolorīts” (Rēzekne), poļu sieviešu koris “Jutrzenka” (Rēzekne), kazaku dziesmu ansamblis “Debeszils zieds” (Rēzekne), ukraiņu vokālais ansamblis “Vodograj” (Rēzekne), krievu romanču ansamblis “Intriga” (Rēzekne), baltkrievu vokālais ansamblis “Suzorje” (Rēzekne) u. c.

15.00 Gostu un saimnieku lustes Festivāla parkā, Pils ielā 17 un laukumā pie KN, Brāļu Skrindu ielā 3
• Gostu dziesmu un danču plači
• Godu saimnieču gardumu galds

20.00 Svētku gājiens pa Atbrīvošanas aleju no 18. novembra ielas līdz Festivāla parkam
Piedalās Rēzeknes iestādes un organizācijas, pilsētas svētku viesi un etno festivāla “Gosti” dalībnieki

Organizē Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”. Atbalsta Rēzeknes pilsētas dome, Rēzeknes novada dome, Latvijas kultūrkapitāla fonds.

Kontakti:

Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams, tel. +371 64622182
Larisa Bočarnikova, mob. tel. +371 26554066 (LAV, RUS)
Svetlana Semeņaka, mob. tel.  +371 26492902 (LAV, RUS, POL)

Liāna Merņaka, mob.tel. +371 26496863 (LAV, RUS, ENG)

e-pasts: rezeknenbkn@gmail.com

Informācija: https://nacionalobiedribukn.blogspot.com

www.rezekne.lv

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2018 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?