Datums

03.08.2018. - 05.08.2018.

Notikuma apraksts

IX starptautiskais etno festivāls “Gosti” idejiski atklāj prieku par viesu (latgaliešu valodā – gosti) gaidīšanu, mīļu uzņemšanu un līksmu kopā būšanu. Etno festivāls “Gosti” (iesākumā “Nacionālo kultūru festivāls”) Rēzeknē notiek katru otro gadu un tajā piedalās dažādu tautību nacionālie kolektīvi. Šogad tas veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un pulcēs kopā dalībniekus no visām simtgades valstīm.

Festivāls aicina uz sadziedāšanos, pārsteidz ar muzikāliem kopdarbiem, tautas mākslas un vēstures vērtības savienojot ar mūsdienu tendencēm. Festivāla pirmsākumi meklējami aktīvā un sistemātiskā Rēzeknes nacionālo biedrību darbībā, kas izpaužas tieksmē apzināt un saglabāt savu etnisko identitāti. Festivāla mērķis – caur tautas mūziku, dejām un rituāliem atklāt un parādīt plašāk Rēzeknē, Latgalē un citās Latvijas vietās dzīvojošo mazākumtautību etniskās kultūras vērtības, to iekļaušanos un attīstību šodienā.

3. augusts

19.00 Etno festivāla “Gosti” koncerti novadā
Rēzeknes novada un viesu kolektīvu koncerti un vakarēšana četros novada pagastos

4. augusts

15.00 Dižkoncerts Festivāla parkā, Pils ielā 17
Piedalās Latvijas tautas mākslas kolektīvi, festivāla viesi no Somijas, folkloras kopa “Čantoria” (Ustroņ, Polija), “Žemčužina” (Velikije Luki, Krievija), “Talaka” (Vitebska, Baltkrievija), “Rankova Rosa” (Rivne, Ukraina) u. c.

15.00 Gostu un saimnieku lustes Festivāla parkā, Pils ielā 17 un laukumā pie KN, Brāļu Skrindu ielā 3
• Gostu dziesmu un danču plači
• Godu saimnieču gardumu galds

20.00 Svētku gājiens pa Atbrīvošanas aleju no 18. novembra ielas līdz Festivāla parkam
Piedalās Rēzeknes iestādes un organizācijas, pilsētas svētku viesi un etno festivāla “Gosti” dalībnieki

Programma tiks papildināta!

Organizē Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”. Atbalsta Rēzeknes pilsētas dome, Rēzeknes novada dome, Latvijas Kultūrkapitāla fonds.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2018 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?