Datums

03.04.2018. - 30.04.2018.

Notikuma apraksts

3. stāvā

Izstādē ir apskatāmas 20 lelles: dzīvespriecīgais Karlsons, kolorītais pavārs Kazimirs, azartiskais makšķernieks, enerģiskais džigits, sportiskais futbolists, kaprīzās princeses, nebēdnīgās laumiņas un vēl un vēl… Katrai lellei, gluži kā cilvēkam, ir savs raksturs. Tās ir tik dažādas un neatkārtojamas, Svetlanas rokām darinātas.

Māksliniece atklāj, ka pirmā lelle, raganiņa, tapusi pirms daudziem gadiem, izmantojot internetā uzieto paraugu un pamācību. Rotaļlietu darināšanas process un rezultāts tā aizrāvis, ka pašlaik viņa var lepoties ar veselu kolekciju.

Leļļu izgatavošanā pamatā tiek izmantots kaprons, sintepons un stieples. Kā atzīst Svetlana, visatbildīgākais, interesantākais un radošākais process sākas, veidojot sejiņu – jāuzbur izteiksmīgs acu skatiens, deguns, mute, jārada sejas vaibsti. Tā ikvienai rotaļlietai tiek piešķirts mākslinieces prasmīgo roku radīts raksturs un stāsts. Tad sākas lelles ietērpšanas process – drēbes tiek šūtas no dažādiem audumu materiāliem, saimniecībā pāri palikušiem atgriezumiem, mežģīnēm, kažokādām, no visa, kas mājās ir pieejams un der radošajam pielietojumam. Katrai lellei ir svarīgi aksesuāri un atribūti: brilles, rotaslietas, darbarīki. Tie lielākoties tiek izgatavoti no saimniecībā izmantotiem priekšmetiem – stieples pārtop brillēs, diegu spole – cigārā, zāļu pudelīte – Karlsona ievārījuma burkā, zaru saišķis – raganas slotā. Pat šķietami nevajadzīgai lietai tiek atrasts savs pielietojums un dots otrs mūžs.

Jāsaka, ka leļļu prototipi ir dažādi. Tie ir bērnībā lasīto pasaku tēli, grāmatu un multiplikācijas filmu varoņi, arī dzīvē sastaptie personāži, ir tapušas arī rotaļlietas, kas ir Svetlanas pašas fantāzijas un radošās izdomas rezultāts.

Lielās lelles vairāk ir kā interjera priekšmets, jo materiāls ir ļoti trausls, turpretī ar mazajām – var spēlēties bērni, tās var izmantot kā dekoru, rotājot istabu vai automašīnas salonu.

Reizēm Svetlana lelles izmanto savā darbā, piemēram, rūķis tapa, lai būtu palīgs, vadot atklāto nodarbību bērnudārzā. Sievietes aizraušanās ir ne tikai rotaļlietu darināšana, bet arī tamborēšana. Top dažādi paklāji, apģērbi, moderni aksesuāri. Tiek izdomāti un darināti arī darbam bērnudārzā nepieciešamie izdales un uzskates materiāli: piramīdas, sēnes, augļi un dārzeņi, dažādas didaktiskās spēles, oriģināli dekori, radot prieku sev un citiem.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2018 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?