Datums

17.10.2019. - 20.10.2019.

Notikuma apraksts

Kopš 2014. gada slavenā zinātnieka un rakstnieka Jurija Tiņanova dzimtajā pilsētā Rēzeknē norisinās ikgadējs pasākumu cikls “Tiņanova rudens”, atzīmējot katru autora dzimšanas dienas gadadienu. Festivāla mērķis ir popularizēt Jurija Tiņanova vārdu un literāro mantojumu, stiprināt draudzīgas un radošas saites starp dažādu valstu teatrālajiem kolektīviem, aktualizēt klasiskas dramaturģijas un literatūras mantojumu, piesaistīt jauniešus teātra radošuma mākslai. Festivālā piedalās teātri ar izrādēm, kuru pamatā ir Jurija Tiņanova un viņa laikabiedru darbi.

2019. gadā īpašu interesi par festivālu izrādīja Austrumeiropas – Slovākijas, Polijas, Ukrainas un Krievijas teātri. Četru festivāla dienu laikā tiks demonstrētas izrādes, kas balstītas uz Jurija Tiņanova, Stefana Zveiga, Miroslava Krleža (Horvātija), Leonīda Andrejeva, Pāvela Bažova, Antona Čehova, Jurija Nagibina, kā arī mūsdienu autoru – Žeralda Messadje (Gerald Messadier, Francija), Rodiona Belecka darbiem.

Papildus izrādēm festivālā teātra režisori vadīs aktiermeistarības, horeogrāfijas, skatuves runas un retorikas meistarklases. Mērķauditorija: festivāla dalībnieki, kā arī vietējie ieinteresētie literatūras skolotāji, skolnieki, vecāki.

Festivāla programma

Ieejas maksa:

3,00 €

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?