Datums

21.12.2018. - 18.01.2019.

Notikuma apraksts

3. stāva vestibilā

Latvijas Dabas fonds ar ceļojošo izstādi, kurā kopā skatāmas senās un mūsdienu fotogrāfijas, aicina iepazīt un novērtēt Latgales dabas pērli – Sauleskalna ezerzemi.

Latgales Sauleskalna apkārtnes dziļie un tīrie ezeri ir pazīstami ar savu unikālo floru un faunu – nekur citur Latvijā un arī Baltijā nav vienkopus sastopami tik daudzi lieli un tīri dzidrūdens ezeri ar ļoti augstu ūdens kvalitāti un dzidrību, kuros mājo tik daudz retas un aizsargājamas sugas. Tāpēc šie ezeri un Sauleskalna ezerzeme ierindojama starp Latvijas izcilākajām dabas vērtībām. Savukārt Sauleskalna ezerzemes ainava ir viena no skaistākajām un iezīmīgākajām visā Latvijā. Taču Sauleskalna ezeri šobrīd daudzviet ir aizauguši, kā arī to apkaimes ainava degradējas. Lai pievērstu uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām un veicinātu ilgtspējīgu vērtīgo ezeru apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds īsteno projektu “Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”.

Izstādē apskatāmas unikālas 1920.–1930. gadu, kā arī vēlāku laiku un mūsdienu Sauleskalna ezerzemes fotogrāfijas, ko uzņēmuši fotogrāfi S. Gassels, B. Rogaļskis, V. Upītis, K. Vīburs, F. Svikšs, A. Saule, P. Mērnieks, D. Gedzjuns, V. Gailis, G. Eniņš, U. Suško un V. Baroniņa, kā arī citi vērtīgi materiāli par Sauleskalna ezerzemi un tās dabu.

Izstādes kurators: Uvis Suško (Latvijas Dabas fonds).

Stendu autori: Dr.geol. Juris Soms (Daugavpils Universitāte), Uvis Suško (Latvijas Dabas fonds).

Valodas korektore: Dr.philol. Anna Stafecka (Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts)

Vietvārdu konsultācijas: Mg.geogr. Otīlija Kovaļevska (Latvijas Ģeotelpiskās aģentūras Toponīmikas laboratorija

Atklāšanas pasākums nav paredzēts. Lūdzam sekot informācijai par tikšanos ar izstādes autoriem 2019. gada janvārī!

Ieejas maksa:

skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 0,80

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?