Datums

17.10.2018. - 13.11.2018.

Notikuma apraksts

Izstādes atklāšana 17. oktobrī plkst. 15.00

Starptautiskajā plakātu konkursā “Ceļā uz Latvijas simtgadi” tika iesniegti 110 darbi, tika pārstāvētas trīs valstis (Latvija, Lietuva un Krievija) un četras augstskolas (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Latvijas Universitāte, Pleskavas Valsts universitāte, Kauņas Lietišķo zinātņu universitāte). Plakātu risināšanai tika izmantotas dažādas tēmas: Latvijai nozīmīgi vēsturiski notikumi, Latvijas valsts simbolika, Latvijai raksturīgas zīmes un simboli, etnogrāfija, tautas mākslas ornamentika, Latvijas arhitektūra, daba, svētku tradīcijas – Dziesmu svētki, Līgo svētki, 18. novembris u.tml., ārzemju autoru spilgtākie iespaidi par Latviju u.c.

Konkursa komisija no vairāk kā simts iesniegtajiem darbiem izvēlējās 50 labākos darbus, kas veido izstādes kodolu, savukārt, 20 no tiem – ieguva godalgotās vietas. Izstāde “Ceļā uz Latvijas simtgadi” paver iespēju ieskatīties valsts krāšņumā un dažādībā, tās stāstā, ieraudzīt, kā to saprot, izjūt un spēj attēlot plakāta formā ikviens konkursa dalībnieks.

Pagājušajā gadā RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studiju virziena “Mākslas” docētāji un studenti asociētā profesora Vladislava Paura vadībā īstenojuši šo projektu, pateicoties pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” organizētā Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa finansējumam.

Ieejas maksa:

skolēniem un  studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 0,80 €

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?