No 16. līdz 20. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, notiks jau V starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place”, kas atkal kopā pulcēs kino profesionāļus, jaunos kino meistarus un kino cienītājus.

16. augustā kinofestivāla “Open Place” atklāšana tradicionāli sāksies ar dalībnieku un viesu ierašanos uz sarkanā paklāja, kam sekos festivāla atklāšanas koncerts Latgales vēstniecībā GORS.

Konkursa filmu programmā arī šoreiz piedalīsies 11 Baltijas jūras reģiona valstu filmas, kuras vērtēs starptautiska žūrija (Latvija, Krievija, Somija, Vācija, Igaunija). Festivāls savā piektajā vasarā sagatavojis vairākus patīkamus jauninājumus skatītājiem. Pirmais no tiem – skatītāju ērtībai ir mainīts festivāla konkursa programmas laiks, un konkursa īsfilmas būs skatāmas pēcpusdienās – 17., 18., un 19. augustā no plkst. 16.00 līdz 19.00. Kā ierasts, pirms seansiem būs tikšanās ar filmu veidotājiem. Vēl viens jaunums – divas ārpuskonkursa īsfilmu programmas. Meksikāņu režisoru veikumu piedāvās programma “Fokusā – Meksika”, bet Latvijas Kultūras akadēmijas studentu filmu maratons notiks sestdien un noslēgsies ar diskusiju par kino izglītības iespējām un kinoindustrijas attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē.

Patīkams pārsteigums skatītājiem būs arī pagājušā gada vasarā Rēzeknē uzņemtās īsfilmas – mūsdienu piedzīvojumu komēdijas – “Reiz Rēzeknē” pirmizrāde 18. augusta vakarā. Filmu veidojusi starptautiska komanda: režisors Aleksandrs Baršaks (Krievija), galvenais operators Aleksandrs Grebņevs (Latvija), mākslinieces Paraskeva Deikina un Viktorija Zaiceva (Latvija). Aizraujošajā stāstā par leģendām vītā Rēzeknes pilskalna slēpto bagātību medniekiem filmējušies gan pazīstami Latvijas un Krievijas aktieri Jelizaveta Arzamasova, Edijs Zalaks, Andris Bulis, Arnis Līcītis, Sarmīte Rubule, gan rēzeknieši – Andris Ušpelis, Gunta Sidorova un citi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?