Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā no 7. septembra būs skatāma tēlnieka un dizainera Āra Smildzera tēlniecības darbu izstāde „Selekcija“, kurā aplūkojamos darbus apvienos klasiskās tēlniecības pamatprincipi ar mūsdienīgām apstrādes tehnikām un materiālu salikumiem. Sveikt mākslinieku izstādes atklāšanā varēs 9. septembrī plkst. 18.00.

Gaidāmās izstādes nosaukuma „Selekcija“ izvēli Āris Smildzers sasaista ar paša termina definīciju – mērķtiecīga pārveidošana un izlases veidošana. Izstāde tiek veidota tieši kā selekcija, kurai izvēlētos darbus apvieno klasiskās tēlniecības pamatprincipi ar mūsdienīgām apstrādes tehnikām un materiālu salikumiem, veidojot unikālas skulptūras un grafiskos darbus (meditatīvos skrāpējumus). Izstrādātajos darbos materiāls nav tikai tehnisks risinājums, bet gan izteiksmes līdzeklis, kopīgi veidojot noskaņu selekciju, ļaujot ieskatīties vizuālā dienasgrāmatā, kurā līdzās pastāv un viens otru papildina darbi no dažādiem gadiem. Izstādē „Selekcija“ skatāmie darbi tapuši laika posmā no 2002. līdz 2017. gadam. Darbu tapšanā kā materiāls izmantoti granīts, alumīnijs, bronza, akrils, stikls un koks.

Āris Smildzers dzimis 1962. gadā Rīgā, 1992. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu, kopš 1996. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, bet kopš 2008. gada – Latvijas Dizaineru savienības biedrs. No 1988. līdz 2002. gadam piedalījies 23 grupu izstādēs, tai skaitā Vācijā, Maskavā, Kiprā un ASV, no 1993. Līdz 2016. gadam sarīkojis 9 personālizstādes. Darbi atrodas muzejos un privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Beļģijā, Francijā, Austrijā. 2000. gadā izveidojis radošo darbnīcu SIA „Mākslas Fabrika Nr. 7”, kuras galvenā darbības joma ir interjera un dizaina projekti. Šobrīd ir SIA „MF7” konsultants un patstāvīgi strādājošs tēlnieks un dizainers. Nozīmīgākie Smildzera tēlniecības, vides dizaina un muzeju ekspozīciju projekti: strūklaka „Laika upe” Rīgas rātsnamā (2002), Turaidas muzeja ekspozīcija (2003–2015), Latvijas Bankas apmeklētāju centrs „Naudas pasaule” (2004–2013), Valmieras novadpētniecības muzeja ekspozīcija „Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” (2008), piemineklis rakstniekam Jānim Ezeriņam (2012), Bauskas pils ziemeļu korpusa ārējo akmens kāpņu detaļu un ieejas portāla veidojums ģipsī (2013), LU Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs Torņakalnā (dekoratīvo fasādes elementu projektēšana un realizācija) (2014–2015). Par darbiem saņemtie apbalvojumi: konkurss Gada balva dizainā, „Balva par oriģinālāko virtuvi” (2008), Latvijas Būvniecības Gada Balva – 1. vieta nominācijā „Jaunbūve – sabiedriskā ēka LU Dabaszinātņu Akadēmiskais centrs Rīgā” (2015). Plašāk par mākslinieku http://arissmildzers.com.

Tēlniecības darbu izstāde „Selekcija” Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma no 7. septembra līdz 30. oktobrim. Izstāde skatāma katru dienu no 11.00 līdz 21.00, ieeja bez maksas.

Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?