Lai apmainītos ar pieredzi, kā arī nostiprinātu savstarpējās attiecības, Rēzeknes pilsētas domes pārstāvji regulāri tiekas ar ārvalstu delegācijām, dodoties komandējumos, kā arī pieņemot viesus Rēzeknes pilsētā.

5. septembrī Rēzeknes pilsētas priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva Rēzeknē uzņēma Francijas vēstniecības Latvijā padomnieku sadarbības un kultūras jautājumos un Francijas institūta Latvijā direktoru Gilles Bonnevialle un Francijas institūta Latvijā Starpnozaru projektu koordinatori Sandru Urtāni, lai pārrunātu iespējas veicināt sadarbību izglītības un sociālās jomas attīstībā, palīdzēt iepazīt un popularizēt franču kultūru, kā arī attīstīt sadarbību ar Rēzeknes pilsētu.

Rēzeknes Ārējo sakaru nodaļas vadītāja Nataļja Jupatova un Pārrobežu projektu vadītāja Inese Rimšāne 6. septembrī viesosies Rīgā, kur apmeklēs Eiropas Ekonomikas zonas(EEZ) līdzfinansētās programmas „Kultūras mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” noslēguma konferencē, lai dalītos ar pieredzi, ko ieguva koordinējot Rēzeknes Sinagogas restaurāciju.

8. septembrī Rēzekni apmeklēs Polijas pilsētas Čenstohovas delegācija, kura pilsētas mēra vietnieka vadībā apmeklēs Rēzeknes poļu Valsts ģimnāzijas pirmo komūniju, piedalīsies tradicionālajās poļu dienu svinībās, kā arī tiksies ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Andreju Rešetņikovu. Čenstohova ir Rēzeknes pilsētas sadraudzības pilsēta, turklāt abu pilsētu un to skolu sadarbība aizsākās jau 1994. gadā.

No 8. līdz 10. septembrim Rēzeknes pilsētas priekšsēdētāja vietniece vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos, kā arī domes deputāti Olga Strode un Igors Sergejevs piedalīsies Krievijas pilsētas Dmitrovas pilsētas svētku svinībās. Pilsētas, kas atrodas Maskavas apgabalā, ir Rēzeknes sadarbības partneri jau kopš 2004. gada.

Savukārt no 8. līdz 9. septembrim Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs, kā arī domes deputāts Jānis Krišāns viesosies Lietuvas pilsētā Utenā, kur piedalīsies pilsētas svētku svinīgajos pasākumos. Lai arī pilsētu sadarbība dažādās sfērā notiek jau ilgu laiku, oficiāls sadarbības līgums tika parakstīts pagājušajā gadā. Kopā ar Rēzeknes pilsētas domes delegāciju uz Utenu dosies arī jauniešu deju kolektīvs un kapela “Dziga”, kas piedalīsies starptautiskajā jauniešu folkloras festivālā “Ietīt Baltijas jūru” (Wrap the Baltic sea).

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?