Šobrīd Rēzeknes pilsētas domes ēku kompleksā norisinās būvdarbi, kurus plānots pabeigt līdz 2017. gada beigām. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Līgums par domes ēku kompleksa atjaunošanas būvdarbu veikšanu tika parakstīts šī gada 2. maijā un, saskaņā ar līguma nosacījumiem, būvdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2017.gada beigām.

Projekta ietvaros plānota abu korpusu jumtu siltināšana, galvenās ēkas fasādes atjaunošana un noklāšana ar inovatīvu  energoefektivitātes paaugstinošu apmetumu, piebūves siltināšana, izbūvējot ventilējamo fasādi, apkures sistēmu  un siltummezglu pārbūve, iekšēja apgaismojuma sistēmas pārbūve, kā arī fasādes ārējā apgaismojuma sistēmas atjaunošana.

Projekta realizācijā veiktie pasākumi ļaus uzlabot  ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehniskās īpašības, tādējādi paaugstinot energoefektivitāti. Apkures sistēmas pārbūve un apgaismojuma tīklu atjaunošana un pārbūve nodrošinās publiskai ēkai piemērotu telpu mikroklimatu un samazinās enerģijas patēriņu, kā rezultātā saruks arī izdevumi par siltumapgādi un elektroenerģiju. Ēkas fasādes ārējā apgaismojumā tiks izmantotas LED tehnoloģijas, kas samazinās CO2 emisiju gaisā, elektroenerģijas patēriņu, uzturēšanas izmaksas, padarīs izteiksmīgāku fasādes izgaismojumu, kā arī uzlabos ēku kompleksa vizuālo estētisko noformējumu, padarot atjaunoto fasādi izteiksmīgāku. Pēc projekta īstenošanas Rēzeknes pilsētas domes administratīvo ēku komplekss iegūs mūsdienīgu ārējo izskatu, kas uzlabos arī kopējo pilsētas tēlu.

augustā tika parakstīta vienošanās par Eiropas savienības fonda projekta īstenošanu, kā rezultātā projekts “Pilsētas domes ēku kompleksa energoefektivitātes paaugstināšana” tiks īstenots saskaņā ar 08.03.2016. MK noteikumiem Nr.152 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” īstenošanas noteikumiem”. Projekta mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi, veicot ieguldījumus Rēzeknes pilsētas domes ēku kompleksā Atbrīvošanas alejā 93 atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajām prioritātēm. Projekta realizācijas rezultātā plānots panākt primāras enerģijas patēriņa samazinājumu 352769 kWh/gadā un CO2 emisijas samazinājumu – 63.37 t CO2 gadā.

Projekta Nr.4.2.2.0/17/I/003

Projekta kopējās izmaksas ir 774 549,86 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – 546 776,70 eiro, valsts budžeta dotācija – 24 122,50 eiro un Rēzeknes pilsētas domes līdzfinansējums – 203 650,66 eiro.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Natālija Aleksejeva

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?