Lietavas, kas Rēzeknē norisinājās gandrīz divas dienas augusta divdesmitajos datumos nodarīja jūtamus zaudējumus gan pilsētas infrastruktūrai, gan rēzekniešu privātajiem īpašumiem. Ar šo lietavu sekām joprojām mēģina tikt galā gan paši cietušie, gan pilsētas vadība, gan ministrijas, gan apdrošināšanas uzņēmumi, gan māju apsaimniekotāju organizācijas.

Uz šo brīdi (6. septembrī) Dome ir saņēmusi 18 iesniegumus par zaudējumu, kas radušies 23.-24. augusta lietavu rezultātā, kompensāciju. Iesniegumi no pilsētas iedzīvotājiem – privātmāju īpašniekiem tiks pieņemti līdz 20. septembrim (daudzdzīvokļu māju iemītniekiem vispirms jāvēršas pie māju apsaimniekojošās organizācijas). Lai novērtētu rēzekniešu mājokļiem radītos zaudējumus un noteiktu zaudējumu summu, ir izveidota speciāla komisija, kuras sastāvā ir pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns, Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis, Būvvaldes galvenais speciālists-būvinženieris Uldis Neimanis un Darba aizsardzības, ugunsdrošības, bīstamo iekārtu un saimniecības nodaļas darba aizsardzības speciāliste – civilās aizsardzības tehniķe Jolanta Rimša. Komisijas locekļi izbrauks uz norādītajām adresēm un pārbaudīs iesniegumos norādīto informāciju. Līdz šim brīdim Domes speciālisti ir noreaģējuši uz 95 iedzīvotāju zvaniem, izbraucot uz notikuma vietu un konstatējot zaudējumus.

Pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 29.08.2017. vēstuli “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem””, Rēzeknes pilsētas domei jāsniedz ministrijai visa nepieciešamā informācija par iedzīvotājiem radīto zaudējumu kompensācijas apjomu līdz šā gada 2. oktobrim.

Plašāka informācija par kompensāciju izmaksas termiņu un apjomu pārvaldē “Sociālais dienests” tiks sniegta vēlāk, pēc visu datu apkopošanas un dokumentu iesniegšanas ministrijā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?