Rēzeknes pilsētas domes pārvalde “Sociālais dienests” no 2015.gada 17.aprīļa īsteno projektu, kura ietvaros vistrūcīgākajām personām izsniedz 5 veidu Eiropas Atbalsta fonda pakas.

Tiesības saņemt Fonda pārtikas palīdzību, kā arī piedalīties papildpasākumos, ir ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām (turpmāk – ģimene (persona)), kuras atbilst trūcīgas ģimenes (personas) statusam, kā arī ārkārtas vai krīzes situācijā nonākušām ģimenēm (personām). Ja iepriekšminētajās ģimenēs ir bērni, tām ir iespējams saņemt arī pamata materiālo palīdzību – higiēnas un saimniecības preces (katram bērnam vecumā līdz 18 gadiem) un individuālos mācības piederumus vai skolas somas (katram bērnam vecumā no 5 līdz 16 gadiem, kā arī mazuļi līdz 2 gadu vecuma var saņemt papildus pārtikas pakas un papildus higiēnas preces.

Pārtikas pakas tiek izsniegtas:

  • Patversmē (Bukmuižas ielā 3, Rēzeknē) – katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 12.00,
  • Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komitejā (Raiņa ielā 29) – katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 14.00.

Pārtikas pakas paredzētas trūcīgām ģimenēm (personām) pamatvajadzību (ēdiena) nodrošināšanai un savas sociālās situācijas uzlabošanai. Pakas ir daudzveidīgas. Tās var saņemt ģimenes (personas), kuras ir atzītas par trūcīgām, 2 pakas katram statusa periodā. Vienā pārtikas preču komplektā (5.95 kg) ietilpst: 0,4 kg pilnpiena pulvera, 0,4 kg auzu pārslu, 0,4 kg griķu, 0,4 kg mannas, 0,4 kg rīsu, 1,5 kg makaronu, 0,4 kg augstākā labuma kviešu miltu, 0,5 l auksti spiestas nerafinētas rapšu eļļas, 0,5 kg cukura, 0,5 kg sautētas cūkgaļas, 0,250 sautētas liellopa gaļas, 0,1 kg olu pulvera un 0,2 kg kartupeļu biezputras bez piena.

Higiēnas un saimniecības preču komplekti ar 2018.gada 1.martu tiek izsniegti Patversmē, Bukmuižas ielā 3, katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 12.00.

Komplekts paredzēts katram trūcīgas ģimenes bērnam līdz 18 gadiem vienu reizi statusa periodā. Komplektu var saņemt vienu reizi ceturksnī.

Vienā higiēnas un saimniecības preču komplektā ietilpst: šķidrās ziepes (300 ml), šampūns (500 ml), zobu pasta (100 ml), zobu birste (1 gb), veļas mazgāšanas līdzeklis šķidrais (1000 ml), veļas mazgāšanas līdzeklis – pulveris (1000 gr) un trauku mazgāšanas līdzeklis (500 ml).

No 2017.gada 1. janvāra ievesti jauninājumi mācību piederumu komplektu un skolas somu izdalē. Katram trūcīgas ģimenes bērnam vecumā no 5 līdz 10 gadiem, tiks izsniegts viens mācību piederumu komplekts un viena soma, savukārt pamatskolas skolniekiem vecumā no 11 gadiem līdz 16 gadiem ieskaitot tiks izsniegti tikai individuāli mācību piederumu komplekti kalendārā gada ietvaros. Skolas piederumu komplektus un skolas somu ar 2018.gada 1.martu var saņemt Patversmē, Bukmuižas ielā 3, katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 12.00.

No 2017.gada 1.janvāra tiek izsniegti arī pārtikas preču komplekti maziem bērniem (zīdaiņiem) līdz 2 gadiem. Pārtikas preču komplekti maziem bērniem tiek sadalītas 3 grupās: BP2 no 7 mēnešiem līdz 12 mēnešiem, BP3 (no 13 mēnešiem līdz 18 mēnešiem) un BP4 (no 19 mēnešiem līdz 24 mēnešiem). Pārtikas preču komplektus maziem bērniem (zīdaiņiem) ir iespēja saņemt 2 reizes ceturksnī.

Vienā pārtikas preču komplektā maziem bērniem ietilpst: papildu ēdināšanas maisījumi, putras (putras sausais maisījums), sausiņi, augļu biezeņi (komplektā nodrošina vismaz 3 dažādu veidu augļu biezeņus), dārzeņu biezeņi (komplektā nodrošina vismaz 3 dažādu veidu dārzeņu biezeņus), dārzeņu biezeņi ar gaļu (komplektā nodrošina vismaz 3 dažādu veidu dārzeņu ar gaļu biezeņus), gaļas biezeņi zīdaiņiem (komplektā nodrošina vismaz 3 dažādu veidu gaļas biezeņus). Produktu daudzums komplektā atkarīgs no bērna vecuma.

Higiēnas preču komplekti maziem bērniem (zīdaiņiem) līdz 2 gadiem. Higiēnas preču komplekti maziem bērniem ir sadalīti 4 grupās: BH1 no 0 mēnešiem līdz 6mēnešiem, BH2 no 7 mēnešiem līdz 12 mēnešiem, BH3 no 13 mēnešiem līdz 18 mēnešiem, BH4 no 19 mēnešiem līdz 24 mēnešiem.

Vienā higiēnas preču komplektā maziem bērniem ietilpst: pamperi, zobu pasta bērniem, zobu birste, bērnu krēms, bērnu eļļa, sterilizētas marles. Pamperu skaits komplektā atkarīgs no bērna vecuma.

Atbalsta komplektu mazuļiem līdz 24 mēnešiem ar 2018.gada 1.martu var saņemt Patversmē, Bukmuižas ielā 3, katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 12.00.

Projekta ietvaros vistrūcīgākajām personām (ģimenēm) tiek organizēti arī papildpasākumi:

  • informatīvi pasākumi par papildu iespējām saņemt atbalstu ikdienas problēmu risināšanai;
  • 1 reizi ceturksnī vieslektora seminārs;
  • 1 reizi ceturksnī neformāli izglītojoši pasākumi, lietderīgā brīvā laika pavadīšana ģimenēm ar bērniem saskarsmes pilnveidošanai;
  • 1 reizi gadā dienas nometne trūcīgo ģimeņu bērniem.

Atbalsta paku saņemšanas kārtība

Grozījumi Ministru kabineta 25.11.2014. noteikumos Nr.727 paredz, ka no 2018.gada 1.aprīļa Fonda atbalstu varēs saņemt ne tikai trūcīgas un krīzes situācijā nonākušas personas vai ģimenes, bet arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 188 eiro.

Vienkāršots Fonda atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumus – ar 2018.gada 1.aprīli persona vai ģimene izziņas derīguma termiņa laikā, pēc izvēles varēs saņemt visus atbalsta komplektus uzreiz, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts iepriekš.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt projekta kontaktpersonai Jekaterinai Lušņikovai, tālrunis 26600702 vai jautāt personīgi Rēzeknes pilsētas domes pārvaldē “Sociālais dienests”, Zemnieku ielā 16A, 104.kab.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?