Divas pirmdienas, 18. septembrī un 2. oktobrī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS (Mazā zāle) aicinām noskatīties visas īsfilmu kinofestivāla “Open Place” 2017 godalgotās filmas un īsfilmu “Reiz Rēzeknē”.

V starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place 2017” Rēzeknē notika no 16. līdz 20. augustam, kad varēja iepazīt 25 īsmetrāžas filmas no 17 valstīm. Konkursa īsfilmas vērtēja starptautiska žūrija: aktrise Lilita Ozoliņa (Latvija), kinorežisors Arvo Iho (Igaunija), režisors Kristiāns Verners (Christian Werner, Vācija), režisors Aļģis Arlauskas (Algis Arlauskas, Spānija), aktrise Irina Ševčuka (Ирина Шевчук, Krievija), kura atzinīgi novērtēja Norvēģijas, Dānijas, Polijas, Vācijas un Gruzijas kopražojuma, Lietuvas, Itālijas un Vācijas kopražojuma īsfilmas.

Kinofestivāla “Open Place” 2017 īsfilmas apbalvotas 6 nominācijās un šī ir lieliska iespēja noskatīties visas godalgotās konkursa īsfilmas, lai iepazītu kino jaunākās tendences un apjaustu dažādu valstu mūsdienu aktualitāšu izpausmes kinomākslā.

Tāpat tiem, kuri nepaspēja festivāla laikā atnākt uz īsfilmas “Reiz Rēzeknē” pirmizrādēm, atkal ir izdevība ieplānot brīvu vakaru un ļauties kino piedzīvojumiem.

Kinoseansi 18. septembrī un 2. oktobrī plkst. 18.00. Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu un krievu valodā.
Seansa programma (bez starpbrīža 2 h):

 1. “Trīs soļi” (Three Steps/ Три шага), rež. Josebs “Soso” Bliadze, Vācija/Gruzija, 2017, 18 min.
  Labākais scenārijs – Giga Liklikadze, Josebs “Soso” Bliadze (Ioseb “Soso” Bliadze), Elmārs Imanovs (Elmar Imanov).
  Trīspadsmit gadus vecā Marjama dzīvo kopā ar tēvu Rezo Tbilisi nabadzīgajā graustu rajonā. Viņi dala vienu istabu. Marjama un Rezo knapi velk galus kopā, dažreiz viņi ir spiesti zagt. Vienlaikus ar cīņu pret nabadzību, Marjamai arī jātiek galā ar faktu, ka viņa kļūst par sievieti, un bailēm, ka tēvs viņu nodos, lai pelnītu naudu.
 2. “Zvejnieks” (The Fisherman/ Рыбак/ Il Pescatore), rež. Mišels Kadejs, Adels Oberto (Michele Cadei, Adel Oberto), Lietuva/Itālija/Vācija, 2015, 10 min.
  Labākais operators – Kaspers Vinds Nīlsens (Kasper Wind Nielsen).
  Džuzepe dzīvo zvejnieku pilsētā Ligūrijas piekrastē. Kādu dienu viņš saņem piedāvājumu, kas var mainīt viņa dzīvi.
 3. “Tagad uz mūžu” (Forever Now/ Навеки), rež. Kristjans Hoskjolds (Kristian Håskjold), Dānija, 2017, 19 min.
  Labākā aktrise – Frederika Dēla Hensena (Frederikke Dahl Hansen) – Sesīlija (Cecilie).
  Pēc vairākiem kopā būšanas gadiem Viljams un Sesīlija izšķiras. Lai ārstētu skumjas ar mīlestību tajā pašā naktī, viņi nolemj kopīgi lietot MDMA narkotikas. Tās izraisa emocionālus karuseļus uz labu vai ļaunu nedēļas nogales garumā, kad viņi ir izolēti kopā savā dzīvoklī.
 4. “Finālspēle” (The Play-Off/ Игра на выбывание/ Baraż), rež. Tomašs Gasovskis (Tomasz Gąssowski), Polija, 2016, 30 min.
  Labākais režisors – Tomašs Gasovskis.
  Labākais aktieris – Jaceks Borušiņskis (Jacek Borusiński) – Zigis/ Zyga, Olivers Kozlovskis (Oliwier Kozłowski) – Viteks/ Witek.
  Trīsdesmit astoņus gadus vecais Ziga dzīvo Varšavas priekšpilsētā un cenšas izskaidrot pasaulē valdošos noteikumus savam dēlam Vitekam: Nav jau tā, ka viņš pats tiem vienmēr seko, un šo faktu ir pamanījusi arī viņa atjautīgā atvase.
 5. Grand Prix – “Viss kārtībā” (It`S Alright/ Все в порядке/ Vi Kan Ikke Hjelpe Alle), rež. Nina Knaga (Nina Knag), Norvēģija, 2016, 10 min.
  Piecus gadus vecā Aleksa apzinās, ka viņas jaunā māte ir bez naudas un ir uz sabrukšanas sliekšņa. Cerēdama glābt situāciju, Aleksa pieņem lēmumu, ko nekad neaizmirsīs.
 6. Piedzīvojumu komēdija “Reiz Rēzeknē” (Однажды в Резекне), rež. Aleksandrs Baršaks, Krievija, Latvija, 2017, 30 min.
  Filma latviešu un krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
  Ātrvilciena “Maskava-Rīga” kupejā kāds neparasta izskata vīrs izstāsta leģendu par princesi Rozi. Nākamajā rītā stāstnieku atrod mirušu, bet aizdomās turētie ceļabiedri tiek izsēdināti Rēzeknes stacijā. Agnei, Jānim, Ļovam un Kostjam izdodas bēgt, bet nu viņus vajā ne tikai mirušā rēgs, bet arī pilsētas policija, kā arī – leģenda par Rēzeknes pils pagrabos apslēptajiem Rozes dārgumiem. Pa to laiku Rēzeknē notiek gatavošanās pilsētas svētkiem.
  Lomās: Liza Arzamasova, Edijs Zalaks, Andris Bulis, Maksims Kolosovs, Viktors Pipa, Arnis Līcītis, Sarmīte Rubule, Genādijs Voronovs, Edijs Klimanovs, Andris Ušpelis un citi.
  Filmu veidojusi starptautiska komanda: režisors ir populārās komēdijas “Vēlēšanu diena-2” autors Aleksandrs Baršaks (Krievija), galvenais operators Aleksandrs Grebņevs (Latvija), mākslinieces Paraskeva Deikina un Viktorija Zaiceva (Latvija), izpilddirektors Edgars Blinovs (Latvija), producents Sergejs Novožilovs (Krievija).

Biļetes uz īsfilmu seansu (3,00 €) var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un https://bilesuparadize.lv/lv/events/event/59426

Publicitātes foto: V starptautiskā kinofestivāla “Open Place” godalgotās īsfilmas un piedzīvojumu filma “Reiz Rēzeknē”.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?