16. septembrī Rēzeknē ciemosies adītājas no Dānijas un Nīderlandes, kuras kopā ar TLMS “Dzīpariņš” meistarēm no rudens ziediem veidos skaistu ziedu cimdu.

Sestdien dāņu adītāju kluba meistares, tiekoties ar Rēzeknes Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” meistarēm, iepazīs gan pilsētu, gan šeit darinātos tradicionālos cimdus, zeķes, plecu lakatus u. c. meistaru izlolotos rokdarbus. Pēc prezentācijām Rēzeknē vairāk nekā 20 dalībnieces kopīgi veidos ziedu cimdu, radot prieku sev un rēzekniešiem (par konkrēto vietu meistares vienosies sestdien, ņemot vērā laikapstākļus, krāšņais cimds varētu uzziedēt vai nu pie pilskalna, vai Festivāla parkā).

Dāņu adītāju klubs jau ciemojās Rīgā, Liepājā un no 11. līdz 17. septembrim dodas pieredzes apmaiņas tūrē pa Latgali – plānota tikšanās ar TLMS “Dubna” Līvānos, viesošanās Daugavpilī un Krāslavā, tikšanās ar audējām Indrā un Ludzas amatnieku centra meistariem. Latgales tūre noslēgsies ar dāņu adītāju viesošanos pilsētā Latgales sirdī – Rēzeknē, kur adītāju klubu uzņems un savstarpējos adīšanas smalkumos dalīsies TLMS “Dzīpariņš”.

Rokdarbniece Karla Meijsena (Carla Meijsen), kurai Nīderlandē ir sava adīšanas kompānija “The Dutch Knitters”, Latvijā viesojas jau ceturto reizi un šobrīd top viņas grāmata par Latvijas dizaina tehnikām. Kopā ar citām adītājām no Nīderlandes Karla Meijsena iepazīst Latvijas adīšanas tradīcijas un tehnikas, praktiski apgūstot dažādu rokdarbu darināšanu.

Dāņu adītāju kluba rokdarbnieces

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?