Šonedēļ Rēzeknes pilsētas dome ir parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr.5.6.2.0/16/I/018 “Industriālo teritoriju tīklojuma izveide uzņēmējdarbības veicināšanai Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novados” īstenošanu.

Projekta mērķis ir, balstoties uz komersantu vajadzībām, komercdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras sakārtošana privāto investīciju apjoma pieaugumam un uzņēmējdarbības attīstībai Rēzeknes pilsētā, Rēzeknes un Viļānu novados, reģenerējot degradētās teritorijas.

Projekta galvenās darbības ir Rēzeknes pilsētas Maskavas, Noliktavu un Varoņu ielu pārbūve 3,1 km kopgarumā, Viļānu pilsētas Centrālās un Tevenānu ielas pārbūve 1,643 km kopgarumā; Rēzeknes novada pašvaldības ceļu pārbūve Verēmu, Griškānu, Sakstagala, Stoļerovas, Lūznavas, Maltas, Ozolaines, Feimaņu, Ilzeskalna un Mākoņkalna pagastos 19,181 km kopgarumā; ūdens un kanalizācijas tīklu pārbūve un izbūve atsevišķajos ielu posmos Rēzeknes un Viļānu pilsētā; zemesgabalu rekultivācija 3,9 ha kopplatībā Rēzeknes pilsētā investīciju piedāvājumam.

Projekta ilgums: 21 mēnesis.

Projekta plānotie iznākuma rādītāji ir 207 jaunas darba vietas, papildus piesaistītas nefinanšu investīcijas 10 714 170,66 eiro apmērā un degradēto teritoriju samazinājums par 37,84 ha; t.sk. Rēzeknes pilsētas plānotie iznākuma rādītāji ir 71 jauna darba vieta, papildus piesaistītas nefinanšu investīcijas 4 327 583,66 eiro apmērā un degradēto teritoriju samazinājums par 21,41 ha; Viļānu novada plānotie iznākuma rādītāji ir 27 darba jaunas vietas, papildus piesaistītas nefinanšu investīcijas 1 617 046,33 eiro apmērā un degradēto teritoriju samazinājums 8,1 ha; Rēzeknes novada plānotie pašvaldības iznākuma rādītāji ir 109 jaunas darba vietas, papildus piesaistītās nefinanšu investīcijas 4 769 540,67 eiro apmērā un degradēto teritoriju platības samazinājums par 8,33 ha.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir  11 795 780,07 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 10 026 413,06 eiro, valsts budžeta dotācija 492 625,54 eiro un pašvaldību finansējums 1 276 741,47 eiro. Projekta finansējuma saņēmējs ir Rēzeknes pilsētas dome, projekta sadarbības partneri Rēzeknes novada pašvaldība, Viļānu novada pašvaldība, SIA “Rēzeknes ūdens”, SIA “Viļānu namsaimnieks”.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Informāciju sagatavoja telpiskās attīstības plānotāja – projektu vadītāja Marina Labanovska

1 Comment
  1. Rēzeknietis 2 gadiem atpakaļ

    Nezinu, kā viņi rēķina plānotās darba vietas un tik precīzas nefinanšu investīcijas, bet, saprotu, ka aprēķini ir balstīti noteiktā formulā. Lai nu kā, jāapzinās, kas tar ir tikai plānotais. Darba vietu skaits var pieaugt arī līdz 400 vai tikpat labi – nepiesaistīt nevienu. Ļoti slidena potenciālā vērtība. Kā ar pakalpojumu (biroju vai noliktavu) ēku celtniecības plāniem, kur pievienotā vērtība nereti ir lielāka nekā rūpniecībā, un arī darba algas lielākas? Vai dome ir domājusi par IT nozares uzņēmumu piesaistes plāniem ar infrastruktūras palīdzību? Tur ir gan lielāka uzņēmumu peļņa, gan samaksātie nodokļi, kamēr rūpniecība var strādāt arī ar zaudējumiem…

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?