Ceturtdien, 28. septembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās operas jauniestudējuma “Turaidas Roze” pirmizrādi skatītāji pirmo reizi varēs redzēt ne tikai Latvijas Nacionālās operas zālē klātienē, bet arī video tiešraidē Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē.

“Tiešraide uz Latgales vēstniecību GORS Latvijas Nacionālajai operai ir intriģējošs notikums, digitālā laikmeta piedāvāta iespēja skatītājiem Latvijas reģionos iepazīt LNOB iestudējumus. Tā ir sava veida misija un ilgi lolots sapnis – dot iespēju mūsu pirmizrādes redzēt skatītājiem arī citviet Latvijā. Ir patīkams radošs satraukums, jo šī mums visiem būs pirmā reize – gan LNOB kolektīvam, gan Latgales vēstniecībai GORS. Cerēsim, ka tas būs rosinošs sākums jaunai tradīcijai un nākotnē mums pievienosies arī citu novadu kultūras centri,” saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekle Daina Markova.

Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa priecājas par sadarbību ar Latvijas Nacionālo operu: “Esam gandarīti par katru iespēju sadarboties ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, jo līdz šim notikušās viesizrādes Latgales vēstniecībā GORS atklāj ievērojamu apmeklētāju interesi. Visai loģiski, ka daudzas izrādes objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams skatīt ārpus operas, tādēļ iespēja tiešraidīt izrādes ir vēl viens lielisks veids, kā baudīt operu un baletu reģionā. Ļoti ceram, ka skatītāji gan novērtēs, gan izmantos piedāvāto iespēju piedzīvot “Turaidas Rozes” pirmizrādi arī Rēzeknē.”

Tiešraide Latgales vēstniecībā GORS ir būtisks papildinājums Latvijas Nacionālās operas un baleta uzsāktajai digitālajai programmai. Jau kopš 2014. gada regulāri Latvijas Nacionālās operas iestudējumi tiek izrādīti digitālajā vietnē “Operas platforma”, kas drīz piedzīvos paplašināšanos, sasniedzot vēl lielāku auditoriju visā pasaulē. Gada nogalē pirmais Latvijas Nacionālās operas iestudējums – Šarla Guno opera “Fausts” – būs skatāms Eiropas vadošās kultūras televīzijas ARTE platformā “Arte. Concerts”.

Zigmara Liepiņa “Turaidas Roze” ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai “No rozes un asinīm”. Stāsts par Turaidas 1620. gada notikumiem laika gaitā pārtapis dzīvā leģendā, kuras izklāsts mēdz būt atšķirīgs detaļās, bet ir nemainīgs savā kodolā. Tiek gatavotas dārznieka laulības ar pils rakstveža Greifa audžumeitu Maiju, kuru iemīlējis ne tikai viņas saderinātais. Lai saglabātu solīto uzticību līgavainim, Maija pieņem patiesi drosmīgu lēmumu…

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš tandēmā ar režisori Ināru Slucku, radošajā koman-dā strādā arī diriģents Jānis Liepiņš, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute (Lietuva), gaismu mākslinieks Damirs Ismagilovs (Krievija), videomākslinieks -8, horeogrāfe Elita Bukovska un dramaturgs Mikus Čeže.

Biļetes uz operas “Turaidas Roze” pirmizrādes tiešraidi nopērkamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs, biļetes cena 3,00 €, GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide.

Informāciju sagatavoja Irbe Treile, Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?