Rēzeknes un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties pētījumā, jo tā ietvaros ir iespēja veikt Latvijas apstākļiem unikālus izmeklējumus. Šāda tipa analīzes pie mums var veikt tikai GISTAR pētījuma ietvaros. Gremošanas slimību profilakses pētījumā GISTAR tiek izmantotas tādas unikālas diagnostikas metodes, kas nav pieejamas nekur citur Latvijā.

Pētījums Rēzeknē norisinās jau kopš šī gada pavasara, tā iniciators un zinātniskais vadītājs ir LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors un vadošais pētnieks, profesors, gastroenterologs Mārcis Leja.

Uz pētījumu centru tiek aicināti praktiski veseli cilvēki, kuriem nav nekādu sūdzību par kuņģa vai zarnu trakta darbību, vecumā no 40 līdz 64 gadiem. Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un gadījumā, ja tiek saņemts zvans no pētījumu centra reģistratores, neatteikt un ierasties uz izmeklējumiem. Cilvēki pētījumu centrā var vērsties arī paši. Pētījums notiek sadarbībā ar ģimenes ārstiem.

Uz pētījumu centru cilvēkam jāierodas tukšā dūšā, procedūra ilgst apmēram stundu. Vispirms reģistratore izstāsta dalībniekam par pētījumu, tiek veikta anketēšanu, lai uzzinātu par dalībnieku dzīvesveidu, saslimšanām un ēšanas paradumiem, tiek veikti dažādi mērījumi un paņemtas analīzes.

Līdz šim pētījums ir veikts Cēsīs, Alūksnē, Ludzā, Dobelē, Saldū un Tukumā. Šobrīd pētījuma centri darbojas Rēzeknē un Madonā. Rēzeknē pētījumu tiek plānots veikt līdz nākamā gada janvārim.

Pētījumā Rēzeknē var piedalīties Zemnieku ielā 16a (2. stāvs, blakus slimnīcai). Pieraksts pa tālruni 26151499. Pētījumu centra darba laiks darba dienās no 7.00 līdz 13.00.

Latvijā gremošanas slimību profilakses pētījumu GISTAR ir kļuvis iespējams realizēt Latvijas Universitātes pētniekiem sadarbojoties ar daudzām starptautiskām organizācijām, t.sk. Vesela Kuņģa iniciatīvu un Starptautisko Vēža pētniecības aģentūru (IARC), tam atbalstu paudusi arī Latvijas Veselības ministrija. Ieceri par projekta īstenošanu Rēzeknē atbalstījusi Rēzeknes pilsētas Dome.

Informāciju sagatavoja Inese Veckagane, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta GISTAR pētījuma administratore

1 Comment
  1. Julija 2 gadiem atpakaļ

    labdien.
    Vai petijums Rezeknee vel notiekk?
    Julija Simanovica, Rezekne

    +37128811109

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?