Divas dienas, 23.-24. septembrī Ziemeļitālijas pilsētā Modeno norisinājās Itālijas klubu čempionāta finālsacensības. Tradicionāli šajās sacensībās piedalās arī Latvijas vieglatlēti un šajā reizē turp devās 16 mūsu vieglatlēti. Puiši aizstāvēja pērnā gada uzvarētāja kluba „Enterprise Sport & Sevice” krāsas, bet meitenes – „Gs Valsugana Trentino” godu. Šie abi klubi ir Itālijas klubu augstākajā – zelta („Oro”) līgā.

Starp Latvijas vieglatlētēm bija arī Gunta Latiševa-Čudare, kura izcīnīja divas uzvaras – 400 m skrējienā (53,14 sek.) un 200 m skrējienā (23,26 sek.).

Par latviešu vieglatlētu ieguldījumu abu klubu gala bilancē var spriest pēc šādiem skaitļiem: „Enterprise Sport & Service” uzvarēja pārliecinoši – 113 p. Mūsu vieglatlētu ieguldījums – 86 p. Sievietēm „Valsugana Trentino” ar 60 p. ierindojās ceturtajā vietā un 46 p. ir Latvijas meiteņu devums.

Bet Ostijas pilsētā (netālu no galvaspilsētas Romas) sacentās Itālijas „“B” Finale Tirreno” klubi. Un arī šajās sacensībās piedalījās liela Latvijas vieglatlētu grupa. Puiši pārstāvēja klubu „ASD Arca Atl.Aversa Agro Aversana”, bet meitenes – klubu „ASD GioiAtletica ASC Cilento” un palīdzēja abiem klubiem uzvarēt komandu vērtējumā, ar attiecīgi 72 un 80 punktiem. Šajā grupā sacensības notika vienā dienā un tikai 16 disciplīnās.

Aiga Grabuste izcīnīja pirmo vietu lodes grūšanā (13,21 m) un ceturto vietu augstlēkšanā (1,63 m).