Piektdien, 29. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) pulcējās gan lieli, gan mazi zinātnes pasaules iepazinēji, kuri „Zinātnieku nakts 2017” laikā izzināja šī gada tēmu „Zinātnes sasniegumi – ideju avots inovācijai”.

Gadu no gada RTA studenti un mācībspēki saliedēti strādā, lai interesentiem piedāvātu plašu programmu ar daudzveidīgām aktivitātēm. Arī šogad akadēmijas plašajās telpās visa vakara gaitā notika nepārtraukta cilvēku plūsma, jo ikviens klātesošais vēlējās piedalīties „Zinātnieku nakts” aktivitātēs ­– redzēt dažādus aizraujošus eksperimentālus demonstrējumus, piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pasākuma apmeklētāji praktiski darbojās, iepazīstot inovācijas gan ražošanā un dizaina jomā, gan zinātnes un skaistuma pasaulē, smēlās iedvesmu un noskaidroja: kā gūt zinātnisku prieku skolā, kā neļaut masu medijiem sevi piemānīt, kādas ir bezpilota lidojošo aparātu daudzveidīgās iespējas. Praktiskās nodarbības ļāva interesentiem padziļināti apgūt sev interesējošo tēmu, un nodarbību piedāvājums bija plašs, iekļaujot gan ar inženierzinātni saistītas tēmas (piemēram, „Multifizikālo procesu modelēšanas programmas „Comsol” iespējas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu izstrādē”, „Lāzertehnoloģijas kā ideju avots inovāciju sasniegumiem”, „Teslas spoles demonstrējumi”, „Mehatronikas laboratorija darbā”, „Datora vadība ar žestiem”, „Inovatīvu risinājumu (mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās algoritmu) pielietojums lāzertehnoloģijās”), gan arī ļaujot izzināt citu zinātņu (dabaszinātnes, tiesību zinātnes, tulkojumzinātnes u.c.) nozaru nianses.

Arī šogad neizpalika dažādi konkursi un viktorīnas, kurās dalībnieki varēja parādīt savu atjautību un radošumu. Bija iespēja vērot animācijas filmu kinoseansus un iesaistīties radošās aktivitātēs, tāpat notika tradicionālā „Nakts orientēšanās”. Arī pašiem mazākajiem pasākuma dalībniekiem „Zinātnieku naktī” bija, ko darīt, – rotaļu istabā „No spēlēm uz zināšanām” viņi varēja darboties dažādos radošajos centros.

Īpašu skolēnu atsaucību guva konkurss „Eksperiments kā pamats inovatīvam risinājumam jauna pārtikas produkta radīšanā”. Kopumā tika iesūtīti 30 komandu pieteikumi, no kuriem piecas skolēnu komandas, kas bija izgājušas atlasi, klātienē realizēja jaunu dzērienu receptes. Konkursā savu meistarību un atraktivitāti, radot kokteiļus, demonstrēja Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda (kokteilis „Zilie lini”), Galēnu pamatskolas komanda (dzēriens „Ābolu, bumbieru, burkānu sula ar pīlādžu piedevu”), Aglonas vidusskolas komanda (kokteilis „Pārsteigums lielajā ogā!”), Preiļu 1.pamatskolas komanda (dzēriens „Dārzeņu sula”), Galēnu pamatskolas komanda (kokteilis „Burkānu saldais”) un Krāslavas novada Indras pamatskolas komanda (zaļais veselības kokteilis „Spridzeklis”). Žūrijas dalībnieki izgaršoja kokteiļu nianses un 1. vietu piešķīra Galēnu pamatskolas komandai.

„Zinātnieku nakts 2017” kārtējo gadu apliecināja, ka septembra izskaņā spēj sapulcēt gan zinošus RTA mācībspēkus un radošus studentus, gan arī daudz aizrautīgu zinātnes pasaules iepazinēju ne tikai no Rēzeknes un blakusnovadiem, bet no visas Latgales (Rugāji, Galēni, Dagda, Tiskādi, Pilda, Andzeļi, Jaunstrūžāni, Nautrēni, Bērzgale, Rikava, Verēmi, Aglona, Audriņi, Ludza, Pilcene, Varakļāni, Riebiņi, Viļāni, Špoģi, Gaigalava, Malta, Rudzāti, Indra).

Pasākums „Zinātnieku nakts” jau ir kļuvis par simbolisku RTA vizītkarti, kas neprasa paskaidrojumus, jo apmeklētāji jau zina, ka septembra izskaņā akadēmijā notiks vērienīgais pasākums, kurā varēs ne tikai noskaidrot daudz ko jaunu par un ap zinātni un tās izmantojamību ikdienā, bet arī paši praktiski darboties.

Inga Kaļva-Miņina, RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?