Ņemot vērā to, ka Latvijā arvien biežāk notiek ugunsgrēki daudzdzīvokļu mājās, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šā gada vasarā izlases kārtībā veica ugunsdrošības pārbaudes daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās visā valstī.

Tā kā pārbaužu rezultātā atklājās, ka vairāk nekā puse no pārbaudīto māju iedzīvotājiem nav iepazīstināti ar dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukciju, šā gada oktobrī un novembrī (divos posmos) māju, kuras apsaimnieko pašvaldības uzņēmums “Rēzeknes Namsaimnieks”, iedzīvotāji saņems šo instrukciju kopā ar rēķinu (tā būs uzdrukāta rēķina otrajā pusē). Iedzīvotāji, kuru mājas apsaimnieko citas organizācijas un kooperatīvi, ugunsdrošības instrukciju var atrast mājaslapā www.vugd.gov.lv.

Turklāt pārbaudes laikā tika atklāti sekojoši pārkāpumi: materiālu un priekšmetu uzglabāšana tiem neparedzētās vietās (pārblīvētas kāpņu telpas), aizslēgtas (aizsistas) durvis uz bēniņiem un uz tehniskajām telpām, kas var traucēt mājas iedzīvotāju evakuācijai ugunsgrēka gadījumā. Plašāka informācija par pārbaudes rezultātiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas sagatavotajā informatīvajā materiālā plašsaziņas līdzekļiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?