Otrdien, 10. oktobrī, notika Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika nolemts pieprasīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram  Kasparam Gerhardam skaidrojumu par izdotā rīkojuma, kurā tika pieprasīts apturēt Rēzeknes pilsētas domes 2016.gada 22. decembra lēmumu, būtību un tā izdošanas tiesisko pamatu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 26. septembrī izdeva rīkojumu ,,Par Rēzeknes pilsētas domes 2016. gada 22. decembra lēmuma Nr. 1872 ˮPar ēdināšanas izmaksu noteikšanu Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs un uzcenojuma apstiprināšanuˮ (protokols Nr. 103, 13. punkts) 1.3. apakšpunkta daļā par ēdināšanas izmaksu (vecāku maksas) noteikšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs un 7. punkta darbības apturēšanuˮ, norādot, ka Rēzeknes pilsētas domes lēmums bijis nelikumīgs.

Izvērtējot rīkojuma saturu un būtību, Rēzeknes pilsētas dome konstatējusi vairākas normatīvo aktu pretrunas, kuras bez papildus skaidrojuma uz šo brīdi nav iespējams tiesiski izskatīt jautājumu pēc būtības. Ministra rīkojumā nav atsevišķi ietverta rezolutīvā daļa, kā rezultātā no tajā ietverto minēto teikumu gramatiskās uzbūves nav iespējams viennozīmīgi saprast rīkojuma nolēmuma būtību, proti, vai ar rīkojumu ir nolemts apturēt Rēzeknes pilsētas domes 2016. gada 22. decembra lēmumu Nr. 1872 ˮPar ēdināšanas izmaksu noteikšanu Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs un uzcenojuma apstiprināšanuˮ norādītajā daļa vai arī atcelt to. Tāpat arī rīkojums nav pamatots ar atsauci ar attiecīgām tiesību normām, kuras piešķir ministram tiesības atcelt pašvaldības lēmumus vai apturēt to darbību, kas arī apgrūtina iespēju saprast rīkojuma būtību un tiesisko pamatu.

Galvenais motīvs šāda lēmuma pieņemšanai ir tas, ka  Rēzeknes pilsētas domes uzskata, ka VARAM ministrs nebija tiesīgs izdot šādu rīkojumu, jo lieta pēc būtības tiek skatīta administratīvajā tiesā un lēmuma pārbaude šajā gadījumā ir pakļauta tikai tiesas kontrolei.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2022 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?