Trešdien, 8. novembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai veltītā pasākumā piedalīsies Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardzes un informācijas centra jaunsargi, kā arī varēs apskatīties ar Latvijas vēstures notikumiem saistītas izstādes.

8. novembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, sagaidot Latvijas valsts svētkus, Latgales Kultūrvēstures muzejā ikvienu aicinām piedalīties tradicionālajā kopīgajā sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā, lai simboliski vienotos kopīgā piederībā Latvijai. Sadarbībā ar LR Aizsardzības ministriju, apmeklētāji kopā ar zemessargiem no 3. Latgales brigādes varēs salocīt lentīti stilizēta simbola formā, kas liecina par 11. novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu. Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas jaunsargi aicina piedalīties izglītojošos uzdevumos.

Latvijas valsts pirmsākuma ceļu varēs izzināt pirmā Latgales kongresa simtgadei veltītā izstādē „Pāri slieksnim”, bet gadu gaitā saglabāto dzimtenes mīlestību vēstīs trimdas latviešu Marijas Muzikantes un Dzidras Ciparsones darinātā kolekcija – lelles Latvijas novadu tautastērpos.

Ieeja uz pasākumu ir brīva, bet lūgums grupas pieteikt pa tālr. 64622464 līdz 6. novembrim.

No 3. līdz 30. novembrim 9.–12. klašu skolēniem pieejama muzejpedagoģiskā programma „Latvijas brīvības cīņas”. Maksa par nodarbību EUR 0,80. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 64622464.

Informāciju sagatavoja Inese Ločmele-Jansone, Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģe

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?