Otrdien, 28. novembrī no plkst. 13.00 līdz 17.00 Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” telpās (Zemnieku ielā 16A, zālē 2. stāvā) notiks bezmaksas seminārs “Līdzatkarības. Līdzatkarīgas ģimenes bērnu uzvedības modelis, pārmantojamība paaudzēs”, kuru lasīs psihoterapeite, narkoloģe Ināra Vārpa.

Kā informēja Sociālā dienesta Atbalsta nodaļas vadītāja Anita Batare, seminārs tiek rīkots izglītojošu semināru cikla „Vecāku skola” pilsētas trūcīgām ģimenēm ietvaros un to organizē Rēzeknes pilsētas domes pārvalde „Sociālais dienests”.

Atkarība ir slimība, kuru raksturo simptomu grupa – uzvedības, domu, emociju un fiziskās veselības izmaiņas, kas radušās pēc vielu vai procesa atkārtotas lietošanas. Līdzatkarība, tāpat kā atkarība, pamatoti tiek uzskatīta par slimību, jo tai ir noteiktas pazīmes, paredzama gaita un tā ir hroniska. Līdzatkarības briesmas — tuvinieki pielāgojas atkarīgā postošajai uzvedībai, darbībām, kas viņiem patiesībā ir neizdevīgas, traucējošas. Līdzatkarīgais cita cilvēka problēmu sauc par savu, viņam ir grūti nošķirt, kur ir viņš pats, viņa domas un jūtas un kur sākas otra cilvēka jūtas, rīcība utt. Tā ir emocionāla atkarība no otra cilvēka un viņa uzvedības. Bērnu uzvedības traucējumi bieži ir ģimenes stāvokļa spogulis, un traucējumi nešķiro sociālos slāņus. Līdz ar to seminārā tiks sniegta vērtīga un interesanta informācija par līdzatkarību, līdzatkarīgas ģimenes bērnu uzvedības modelis, pārmantojamība paaudzēs.

Interesenti aicināti pieteikties līdz 24. novembrim plkst. 13.00 pa tālruni 26600702, vai griežoties personīgi Sociālā dienesta Atbalsta nodaļā (Zemnieku ielā 16A, 104. kab.) pie Atbalsta nodaļas sociālās rehabilitētājas Jekaterinas Lušņikovas.

Seminārs tiek organizēts un finansēts no Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām projekta Nr.2014.FEAD/PO.01/23/09 līdzekļiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?