10. novembrī Lūznavas muižā uz Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” rīkoto ikgadējo Latgales tūrisma konferenci pulcējās vairāk nekā 100 reģiona tūrisma nozares profesionāļi, lai atskatītos uz aizvadīto tūrisma sezonu un smeltos jaunas iedvesmojošas idejas tālākajam darbam.

Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte sniedza aizvadītās tūrisma sezonas tendenču analīzi, norādot, ka vērojama pozitīva ārvalstu tūristu pieauguma dinamika. LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava sniedza ieskatu Latvijas tūrisma attīstībā, norādot, ka nākotnē tiks virzīts darbs, lai attīstītu vietējo tūrismu un veicinātu to, lai Latvijā vairāk ceļotu tieši iekšzemes tūristi. Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības atbalsta centra komercdarbības konsultants Andris Kucins informēja par tūrisma uzņēmējdarbības vides attīstības un finansēšanas instrumentu piesaistes iespējām. Vidzemes Augstskolas profesore, pētniece, Latvijas Ekonomistu asociācijas biedre Dr.oec. Agita Līviņa, balstoties uz veiktajiem pētījumiem, sniedza profesionālus padomus, kā saglabāt, attīstīt un tūrisma apritē iesaistīt autentiskas vērtības. Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe pastāstīja par dabas tūrismu un vides pieejamību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latgalē. Latgales tūrisma konferences vadītāja lomā iejutās Kurzemes tūrisma asociācijas valdes loceklis, viesnīcas “Raibie logi” (Ventspils) īpašnieks Guntars Seilis, kas, aktualizējot nozares problēmas, rosināja konferences dalībnieku diskusijas.

Konferences otrajā daļā “Lauku ceļotājs” prezidente Asnate Ziemele, analizējot 2017. gada statistikas datus, tendences un aktivitātes, sniedza ieskatu asociācijas aktualitātēs un informēja par 2018. gada iecerēm.

Konferences nobeigumā tika pasniegtas balvas 6 nominācijās, suminot Labākos Latgales tūrismā 2017. Balvu “Tūrisma informācijas centrs 2017” saņēma Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centrs, bet simpātiju balvu ieguva Latgales dzejniece un profesionāla tūristu gide Anna Rancāne.

Pasākumus organizēja Latgales reģiona tūrisma asociācija Ezerzeme ar LIAA Tūrisma Departamenta un Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu.

Informāciju sagatavoja Jeļena Kijaško, Rēzeknes Tūrisma attīstības centra vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?