Svinot Latvijas dzimšanas dienu, Rēzeknē ir tradīcija piešķirt pilsētas augstāko apbalvojumu “Rēzeknes Goda pilsonis” par sevišķiem nopelniem Rēzeknes labā. Šogad svinīgā pasākuma laikā Latgales vēstniecībā GORS apbalvojums tika pasniegts profesionālajai sportistei ar Eiropas un pasaules mēroga sasniegumiem vieglatlētikā Guntai Latiševai-Čudarei.

Gunta Latiševa-Čudare šogad izcēlās ar ļoti augstiem rezultātiem starptautiska līmeņa sacensībās, kļūstot par Eiropas čempioni 400 metru distancē U-23 vecuma grupā, iegūstot sudraba medaļu 200 metru distancē Universiādē (zināma arī kā Pasaules studentu spēles), kā arī ierindojoties 14. vietā Pasaules čempionātā 400 metru distancē, kur uzrādīja vislabāko rezultātu visu Eiropas sportistu konkurencē.

Kā teikts pieteikumā, izvirzot Guntu Latiševu-Čudari Goda pilsoņa apbalvojumam, un ko droši vien ir pamanījuši daudzi rēzeknieši, Gunta aktīvi piedalās dažādos sportiskos pasākumos – Olimpiskajā dienā (viņa jau 3 gadus ir ievēlēta kā sacensību patronese), skrējienā “Ieelpo Rēzekni” 18. novembrī, Rēzeknes pusmaratonā un daudzos citos. Viņas līdzdalība jauniešu motivēšanā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ir palīdzējusi daudziem Rēzeknes bērniem izvēlēties veselīga dzīvesveida ceļu un, iespējams, nākotnē sasniegt lieliskus rezultātus.

Šogad Gunta ir ievēlēta Eiropas Olimpiskās komitejas Atlētu komisijā.

Atbilstoši Rēzeknes pilsētas domes nolikumam “Par Rēzeknes pilsētas pašvaldības apbalvojumiem”, Guntai Latiševai-Čudarei piešķirta naudas balva 500 eiro (pēc nodokļu nomaksas).

Tāpat pasākumā tika pasniegti arī Goda raksti SIA “Rēzeknes slimnīca” ilggadējam darbiniekam, terapeitam, kardiologam Grigorijam Kovaļevskim un VUGD Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas komandierim, majoram Viktoram Ščavinskim, piešķirot katram 150 eiro (pēc nodokļu nomaksas).

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?