16. novembra pēcpusdienā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pulcējās Rēzeknes pilsētas jaunieši un vasaras nodarbinātības programmas īstenotāji izvērtēšanas pasākumā “Tēja ar darba devējiem”.

Pasākums “Tēja ar darba devējiem” ir kļuvis par nozīmīgu pasākumu Rēzeknes pilsētā dzīvojošajiem jauniešiem, jo ik gadu tiek izvērtēti jauniešu pieredzes stāsti un uzklausīti viņu priekšlikumi. Jau otro gadu pēc kārtas ar domes lēmumu tika sniegta iespēja 12. klašu jauniešiem piedalīties vasaras nodarbinātības programmā. Un, pateicoties Rēzeknes pilsētas domei, šogad vasaras nodarbinātības programmai piešķirtais finansējums bija 28 460 eiro, no kuriem 1450 eiro tika novirzīti uz mazā biznesa projekta “Esi aktīvs” atbalstu. Konkursa budžeta ietvaros šogad varēja apstiprināt 76 vakances, un jauniešiem tas bija papildus atbalsts gūt savu pirmo darba pieredzi Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, kā arī lietderīgi pavadīt savu vasaras brīvlaiku. Šovasar ar savu pieredzi un zināšanām dalījās 18 darba devēji: Rēzeknes pilsētas domes sporta pārvalde, Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” Pensionāru sociālo pakalpojumu centrs, Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”, PI “Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde”, Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes teritoriālā organizācija, Izglītības un atpūtas biedrība “Ozolaine”, profesionālās izglītības centrs “Ideja”, biedrība “Saules Stars AV”, SIA Mācību centrs “Austrumvidzeme”, SIA “Lekon” kafejnīca “Rositten” un kafejnīca “Baravika”, SIA “Rēzeknes slimnīca”, SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ, SIA “LaPizza”, SIA “Gravtex”, SIA “Zeize”, SIA “Rēzeknes celtniecības ražotne Nr.5”, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, SIA “Zenit”, SIA “Alterra Plus”.

Pasākumu “Tēja ar darba devējiem” atklāja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra vadītāja Jevgenija Kušča un Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Izvērtēšanas pasākuma laikā darba devēji un jaunieši pateicās par iespēju piedalīties šajā projektā, kā arī veiksmīgo savstarpējo sadarbību. Visus klātesošos viesus iepriecināja ARPC “Zeimuļs” Moderno deju pulciņa paši jaunākie dalībnieki Linards Afanasjevs un Evelīna Burova (sk. A.Vonogs).

Pasākuma laikā jaunieši un darba devēji tika iepazīstināti ar spēli “Latvijas mūžīgās sirdslietas”. Spēles izstrāde ir tapusi ar Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūras “Rēzeknes kultūras un Tūrisma centrs” Mazo kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursa atbalstu, un to ir izstrādājusi ARPC Jaunatnes lietu nodaļa. Spēlē ir apkopoti Latvijas simboli, ornamenti, zīmes un Latvijai raksturīgākie elementi. Tā sastāv no grāmatiņas, kura ietver 59 simbolu aprakstu, spēles noteikumus, kā arī 57 koka spēļu plāksnītēm.

Pasākuma otrajā daļā visi klātesošie tika aicināti izteikt savus priekšlikumus un ierosinājumus, lai turpmāk vasaras nodarbinātības programmu varētu vēl veiksmīgāk un produktīvāk realizēt, gan skatoties no jauniešu, gan no darba devēju puses.

Izvērtēšanas pasākumā jaunieši kopā ar darba devējiem izteica sekojošus ierosinājumus un priekšlikumus:

  • palielināt finansējumu un prakses vietu skaitu;
  • pasākuma cikla “Mācību ekskursijas” organizēšanas iespējas uz Rēzeknes pilsētas uzņēmumiem, ar mērķi laicīgāk iepazīties ar noteiktas profesijas specifiku;
  • dot iespēju jauniešiem patstāvīgi tikties ar darba devēju un izvēlēties sev vēlamo darba vietu.

Mēs izsakām lielu paldies visiem darba devējiem un jauniešiem par siltajiem vārdiem un ziediem, paldies, ka jūs atradāt iespēju būt klāt šajā jaukajā izvērtēšanas pasākumā. Mēs pateicamies par atsaucību un veiksmīgu sadarbību Rēzeknes pilsētas domei, ar kuras atbalstu varēja tikt realizēta Jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības programma. Paldies mūsu atraktīvajām Rēzeknes pilsētas jaunietēm Līgai Ivanovai un Elizabetei Gailei par pasākuma vadīšanu, brīvprātīgajai Lourdes Pons (EBD projekts “EVS-one goal for all”) no Spānijas par pasākuma iemūžināšu skaistajās bildēs.

Mēs ceram, ka nākošgad jauniešu un darba devēju interese iesaistīties šinī projektā tikai pieaugs un gan jaunieši, gan uzņēmumi iegūs nenovērtējamu sadarbības un darba dzīves pieredzi.

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” jaunatnes darbiniece D.Pavļukeviča

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?