No 12. līdz 17. novembrim Valsts robežsardzes koledžas amatpersonas – Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Alens Indriksons un Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadetes virsleitnante Lolita Lipska un kaprāle Alise Bačuka – piedalījās Somijas Robežsardzes un krasta apsardzes akadēmijas organizētajā starptautiskajā studiju modulī „Sadarbība integrētajā robežu pārvaldībā” Somijā (Imatrā).

Apmācību galvenais mērķis bija iepazīstināt studējošos ar Eiropas Savienības integrētās robežu pārvaldības stratēģiju un tās praktiskajiem instrumentiem, dalīties pieredzē par Integrētās robežu pārvaldības ieviešanu nacionālajā līmenī, kā arī attīstīt studējošo praktiskās iemaņas dalībai starptautiskajās operācijās.

Starptautiskajā pasākumā piedalījās docētāji un kadeti no Vācijas, Polijas, Latvijas, Igaunijas un Somijas. Apmācību ietvaros pulkvežleitnants A.Indriksons prezentēja Valsts robežsardzes koledžu un studiju procesa organizāciju,  virsleitnante Lolita Lipska – Valsts robežsardzes sadarbības organizāciju ar kaimiņvalstīm, savukārt kaprāle A.Bačuka – Valsts robežsardzes dienesta organizāciju. Delegāciju pārstāvji prezentēja savu valstu robežapsardzības struktūrvienību organizāciju, galvenos uzdevumus un robežapsardzības īstenošanas pasākumus. Apmācību gaitā tika organizētas lekcijas un grupu darbs par dažādām aktuālām tēmām.

Starptautisko mācību gaitā dalībnieki apmeklēja Robežsardzes vēstures muzeju un aktīvi piedalījās Somijas Robežas un krasta apsardzes akadēmijas kadetu rīkotajās kultūras un sporta aktivitātēs.

Informāciju sagatavoja Alens Indriksons, VRK Robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektors

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?