Ziemas noskaņu Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēkā ienes balti lieli un mazi Sniegavīri. 7. decembrī bērnu bibliotēkā notika radošā darbnīca „Sniegavīru saiets”. Šajā dienā radošo darbnīcu apmeklēja liels lasītāju pulks.

Kopā ar radošās darbnīcas idejas autori Lāsmu Leiņu tika veidoti sniegavīri: daži sniegavīri bija taisīti, lai varētu paņemt uz mājām un iekārt eglītē; citi tika gatavoti vēl neparastāki, tos bija jātaisa no telpiskām balta papīra bumbām.

Kamēr bērni čakli strādāja, bibliotēkas darbiniece Santa ielūkojās žurnālā „Ilustrētā junioriem” un izlasīja, ka pirmais mūsdienu sniegavīrs ticis izveidots 1493. gadā kā arhitekta un skulptora Mikelandželo iedomu auglis. Taču šo būtni par sniegavīru sāka saukt tikai 18. gadsimtā Vācijā. Sniegavīra attēls pirmoreiz parādījās kādā bērnu dziesmu grāmatā Vācijas pilsētā Leipcigā. Laika gaitā neviena ziema nebija iedomājama bez sniegavīriem pagalmos un parkos, tāpat arī uz apsveikumu kartītēm tos bieži zīmēja. Kādu laiku pat uzskatījuši, ka sniegavīrs pie mājas aizsargā no ļaunajiem gariem, jo tas veidots no baltas masas, kas krīt no debesīm. Tā esot bijusi kā dāvana, kas spēj nodot cilvēka vēlēšanos Dievam. Un, kad sniegavīrs izkusa, cilvēka vēlēšanās piepildījās.

Tatjana un Lāsma lasīja grāmatiņas “Moj dorogoj sņegovik” («Мой дорогой снеговик») un „Sniegavīra ballīte”, kurā lādzīgais sniegavīrs gatavojās Ziemassvētku ballītei, bet vēl tik daudz kas bija jāpaveic… Bērni katram sniegavīram domāja vārdu, kā lai nosauc? Daži no tiem – Priecīgais lasītājs, Jautrītis, Sniega bumbulītis…

Radošajā darbnīcā tapušie sniegavīri, kā arī viesis – Avīžu sniegavīrs no Centrālās bibliotēkas, sagaidīs ikvienu bibliotēkas apmeklētāju līdz pat Jaunā gada janvāra beigām.

Lai mums katram mazs brīnums ikdienā un liels brīnums sirdī. Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiks nāk ar mirdzumu acīs un dvēselē!

Lāsma Leiņa, Rēzeknes Bērnu bibliotēka

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?