Lai īstenotu Varšavas samita lēmumus par partnervalstu noturības stiprināšanu un stabilitātes veicināšanu reģionā, Valsts robežsardze sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju organizēja divas nedēļas ilgu kinoloģijas apmācības kursu desmit Centrālās Āzijas valstu – Kirgizstānas un Uzbekistānas tiesību aizsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu vadošajām amatpersonām Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centrā Rēzeknē.

Apmācību mērķis bija sniegt atbalstu Centrālās Āzijas valstu tiesībaizsardzības iestādēm dienesta kinoloģijas attīstībā, zināšanu papildināšanā dienesta kinoloģijas pārvaldības jomā, attīstīt kinologu apmācību sistēmu atbilstoši Eiropas Savienības standartiem un uzlabot dienesta suņu izmantošanas principus Centrālās Āzijas valstu robežu uzraudzībā saskaņā ar šādiem tematiem: cilvēka smaržas meklēšana (darbs ar pēdām, cilvēku un objektu meklēšana) un narkotisko vielu meklēšana.

Apmācību kursi norisinājās no 26. novembra līdz 9. decembrim, un tajos piedalījās seši Uzbekistānas un četri Kirgizstānas tiesību aizsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu vadošās amatpersonas.

Divu nedēļu garumā norisinājās intensīvs darbs (gan teorētiskās nodarbības, gan praktiskās nodarbības), kura gaitā Uzbekistānas un Kirgizstānas tiesību aizsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu vadošās amatpersonas tika iepazīstinātas ar dienesta suņu apmācības principiem un to izmantošanas īpatnībām cilvēka smaržas un narkotisko vielu meklēšanas jomās. Ciemiņiem tika sagādāta iespēja apmeklēt Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldi un vērot kinologu darbu uz Eiropas Savienības ārējās robežas, kā arī iepazīties ar vietējām kultūras tradīcijām un vēstures notikumiem, apmeklējot Aglonas Maizes muzeju un Otrā pasaules kara muzeju turpat Aglonā.

Apmācību laikā sižetu par apmācību norisi filmēja NATO televīzija. Sižets skatītājiem būs pieejams NATO Facebook profilā un NATO YouTube profilā sākot ar 15. decembri.

Projekts tika finansēts balstoties uz 2017. gada 31. maija sadarbības līgumu starp Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Valsts robežsardzi par finansējuma piešķiršanu NATO un ANO Narkotiku un noziegumu apkarošanas biroja Narkotiku apkarošanas projekta Afganistānā, Pakistānā un Centrālāzijā ietvaros.

Informāciju sagatavoja Biruta Rupaine, VRK Kinoloģijas dienesta speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?