Saskaņā ar sadarbības plāniem starp Polijas Republikas Kentšinas Robežsargu mācību centru un Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Ukrainas robežsargu izglītības iestādēm 2017.gadam, 12. un 13. decembrī Polijā norisinājās seminārs „Šaušana no dažāda veida ieročiem”.

Seminārā piedalījās Valsts robežsardzes koledžas (VRK) Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras lektors pulkvežleitnants Guntis Dukšta un Valsts robežsardzes koledžas Militārās un fiziskās sagatavošanas priekšmetu katedras asistents kapteinis Jānis Pavlovs.

Semināra pirmajā dienā Kentšinas Robežsargu mācību centra komandieris pulkvedis Andrej Prokopski iepazīstināja semināra dalībniekus ar organizatoriskajiem jautājumiem un pasākuma plānu. Turpinājumā katra no dalībvalstu (Polija, Lietuva, Igaunija un Latvija) delegācijām iepazīstināja semināra dalībniekus ar sekojošām tēmām:

  • Dalībvalsts likuma normas un noteikumi, kas saistīti ar šaujamieročiem;
  • Šaujamieroču iedalījums;
  • Šaujamieroču glabāšana un to nosacījumi robežsargu struktūrvienībās;
  • Šaušanas nodarbību mācību programmas.

Prezentācijām noslēdzoties, tika apspriesta visu apmācāmo pasniedzēju pieredze un pasniegšanas metodes savās darba vietās.

Dienas otrajā pusē semināra ietvaros norisinājās praktiskās šaušanas nodarbības Kentšinas Robežsargu mācību centra slēgtajā šautuvē no pistolēm un māšīnpistolēm. Tika izskatīta šaušanas metodika un vingrinājumi, ko pielieto katra no semināra dalībvalstīm savās darba vietās.

Otrajā dienā seminārs norisinājās Polijas Republikas armijas poligona atvērtajā šautuvē 70 km attālumā no Kentšinas Robežsargu mācību centra. Tika izskatīti jautājumi par šaušanas metodiku un vingrinājumiem distancēs līdz 300 m. Veikta šaušana no ložmetēja un triecienšautenēm.

Piedaloties seminārā „Šaušana no dažāda veida ieročiem” pasniedzēji aktīvi iesaistījās diskusijās, dalījās pieredzē, pilnveidoja savas teorētiskās zināšanas pasniegšanas metodikā, kā arī praktiskajā šaušanā.

Informāciju sagatavoja Jānis Pavlovs, VRK Militārās un fiziskās priekšmetu katedras asistents, kapteinis

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?