Tieši Saulgriežu vakara pēcpusdienā, kad diena ir visīsākā un nakts visgarākā, ARPC “Zeimuļs” ritmiski ieskanējās sk. A.Repeļa ģitāristu grupas melodijas, lai ievadītu noslēgumu konkursam  “Ieraugi manu pasauli”. Ziemassvētkiem par godu latviešu sētās dedzināto sveču vietā konkursa viesus un dalībniekus sagaidīja tādu pat mirdzumu izstarojošā svētku egles rotu gaisma.

Šogad “ieraudzīt savu pasauli” citiem atļāva 39 konkursa dalībnieki, atsūtot vērtējumam 48 darbus. Turklāt katrs tos var atnākt aplūkot pirmā stāvā vestibilā, daudzas idejas var noderēt nākotnē!

Pirmie tika apbalvoti divi video klipu autori, no kuriem par veiksmīgāko atzīts Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10.b kl. skolnieka Raivja Korņejeva klips. Raivis pārliecinošā, draiskā un azartiskā īsfilmā tika iekļāvis gan riteņbraukšanas un bumbas spēles mirkļus, gan saules staru varavīksni ziepju burbuļos, gan meiteņu smaida un skropstu neatgriezenisko maģiju.

Pēc sk. Annas Zmeikinas “Mūsdienu deju” rūķu kompānijas soļiem balvas saņēma otrās – foto nominācijas dalībnieki. Patiesākais mirklis fotogrāfijās “Sākums”, “Trauslā pasaule”, “Brīnumu gaidot” atklājās Aļonas Andrejevas acīm.

19 dzejoļu un stāstu klāstā par aizkustinošāko darbu atzīts Aglonas internātskolas 7.kl. audzēknes Kerijas Keitas Kampānes stāsts “Izglābtā pasaule”, kas teic: “Un tad es nolēmu cīnīties! Es centos neskatīties uz to, ka lapas nokrīt nenodzeltējušas, ka kukaiņiem nav nektāra krājumu, ka asfalts ir rētains un sadrupis, ka skudriņa raud…”. Gluži vai neticami vārdi ikdienai, kurā allaž dzirdam vien gaušanos un nopūtas.

Tēlotājmākslas uzvarētājs – desmitgadīgais Nautrēnu vidusskolas skolēns Andris Martinovs konkursam pieteicis zīmējumu, kurā tverta mūsu pašu ikdiena: daudzstāvu mājas un mašīnas, saules, lietus un varavīksne, nobraukts asfalts un izliecies tilts, kas aicina nekavēties un šķērsot cilvēkiem katru nedienu, lai nekas no tās ne pāri nepaliek!

Seno latviešu ziemas saulgriežu svinībās bagātīgi klāts galds apliecināja saimes rosību un garantēja veselību nākamajam cēlienam, tāpēc Zeimulī, konkursam noslēdzoties, nedaudz šo tradīciju transformējot, viesi tika aicināti pie radošo darbnīcu galdiem, lai savām rokām veidotu svētku dekorus.

Bluķa vilkšana šogad izpalika, bet ARPC ir atlicis vēl daudz citu rituālu darbību neveiksmju un tumsas padzīšanai, un, ja kādam gribas svētīgu un turīgu nākamo gadu, tad tieši tagad ir īstais laiks ēst zirņus, tad nākamajā gadā būs krietni daudz naudas!

Paldies Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēm, kas piedalījās konkursā!

Darbu izstāde ir apskatāma ARPC 1. stāvā.

Paldies par atsaucību un piedalīšanos radošo darbu konkursā! Prieks par emocionāliem, interesantiem, augstvērtīgiem darbiem!

Skolotāja Inese Brīvere

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?