Rēzeknes slimnīcas Dzemdību-ginekoloģijas nodaļā jau divas nedēļas strādā jauns ginekologs, dzemdību speciālists rēzeknietis Andrejs Smirnovs.

Dr. Smirnovs ir studējis Rīgas Stradiņa universitātē, bet lielāko darba pieredzi ginekoloģijā un dzemdniecībā guvis tieši Lielbritānijā, Walsall Manor Hospital, kur gada laikā tiek pieņemtas ap 4500 dzemdībām. Tomēr neskatoties uz iespējām un daudzsološo karjeru Lielbritānijā, jaunais speciālists, ģimenes mudināts, atgriezies dzimtajā pilsētā. Te, Rēzeknes slimnīcā, dr. Smirnovs ir apņēmies iedzīvināt labākos ārzemju prakses piemērus veselības aprūpē: „Rēzeknes slimnīcas Dzemdību-ginekoloģijas nodaļā esošā inovatīvā aprīkojuma iespējas var tikt izmantotas plašāk. Ar slimnīcas vadības atbalstu iegādājoties papildaprīkojumu, es ceru uzlabot esošo medicīnisko iekārtu veiktspēju, līdz ar to arī paaugstinot mātes un bērna drošību un ērtības,” teic jaunais speciālists. Jāatzīst, ka dakterim ir daudz ieceru, kā, pielietojot iegūtās zināšanas un praktisko pieredzi, uzlabot Rēzeknes slimnīcas Dzemdību-ginekoloģijas nodaļas darbu un paaugstināt dzemdību skaitu: „Uzskatu, ka grūtniecības laikā biežāk vajadzētu veikt  ultrasonogrāfiju, jo tas dotu precīzāku un detalizētāku informāciju par augļa attīstību, kā arī savlaicīgāk diagnosticētu un novērstu grūtniecības norises sarežģījumus. Mums ir zinoši speciālisti, mums ir „Premier” klases ultrasonogrāfs, kardiotokogrāfi, bezvadu/ūdens dzemdību mātes-augļa vitālo funkciju monitoringa sistēma utt., mums ir visi priekšnoteikumi nodaļas attīstībai un izaugsmei,” saka dr. Smirnovs, uzskaitot iespējas, idejas un ieceres, kā popularizēt Rēzeknes slimnīcas vārdu: „Mums jāsadarbojas ar ambulatoriem ginekologiem, jo tikai savstarpēji sadarbojoties mēs varam  pēc iespējas labāk palīdzēt grūtniecēm un dzemdētājām. Bet galvenais, lai Rēzeknes slimnīcas pacientes saņemtu maksimāli kvalitatīvu un drošu veselības aprūpi, tad arī man būs gandarījums par savu darbu.”

Tuvākajā laikā dr. Smirnovs plāno uzsākt arī ambulatoro pieņemšanu, līdz ar to īstenojot vēl kādu savu ieceri: „Vēlētos veikt grūtniecības novērošanu, lai sievietei sākot no brīža, kad viņa uzzina par radušos dzīvībiņu un līdz pat dzemdībām un pēcdzemdību periodā ir viens uzraugošais speciālists (ginekologs, dzemdību speciālists). Tas sniedz papildus drošību gan topošajai māmiņai, gan arī pārliecību man kā ārstam, ka esmu izdarījis visu, lai sniegtu vislabāko aprūpi no grūtniecības iestāšanās brīža līdz mazuļa dzimšanai,” stāsta jaunais speciālists, „Turklāt es gribu dzīvot un profesionāli pilnveidoties Latvijā, lai  dzimtenē varētu pielietot savas Lielbritānijā iegūtās zināšanas un sniegt savu artavu ginekoloģijas un dzemdniecības attīstībā.”

Informāciju sagatavoja Laura Sondore-Strode, SIA “Rēzeknes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?