Šajā sestdienā, 20. janvārī, plkst. 18.00 Latgales vēstniecība GORS aicina uz sirsnīgu koncertstāstu par Jetti Užāni – leģendāro Cimdu Jettiņu. Stāstu atklās Jettes mūža gaitu un darbu zinātāja Elīna Apsīte, bet izspēlēs klavesīniste Ieva Saliete. Koncertstāsts būs pirmais notikums no šogad iecerētā koncertcikla “Savējie”, kurā GORS pulcinās mūziķus un citu žanru māksliniekus, kuru dzimtā puse, dzīvesvieta ir vai ir bijusi Latgale.

Koncertstāstā “Jettes Dienu grāmata” savīsies Elīnas Apsītes lasītās Jettes dienasgrāmatas lapaspuses un klavesīnistes Ievas Salietes, kura tikko saņēmusi nomināciju Lielajai mūzikas balvai 2017, izspēlētie latviešu komponistu, Riharda Dubras un Pētera Vaska, un pasaules klasiķu, Johana Sebastiāna Baha un Fransuā Kuperēna, skaņdarbi. Pēc koncertstāsta ikviens gribētājs tiek aicināts uz sarunu ar Elīnu Apsīti un Jettes Užānes roku un sirds siltuma darinājumu – cimdu – izstādi. “Gribu Latviju iepazīstināt ar Jetti, kādu es viņu sastapu viņas pašas dienasgrāmatās, ar trauksmainu, dzīves alku pārpilnu jaunu sievieti tai laikā, pirms viņa kļuva par sevi piepildījušu, tautā mīlētu Cimdu Jettiņu. Mana karstākā vēlēšanās ir, lai Jettes Užānes mūžs un padarītais tiktu saglabāts tautas atmiņā, lai Jettiņas unikālā cimdu adīšana – gobelēna veidošanas tehnika – tiktu saglabāta Latvijas cimdu adīšanas vēsturē un viņas dzīvesstāsts mums apliecinātu latvisko varēšanu,” tā par Jettes atstātajām pēdām Latvijas kultūrā un to saglabāšanu saka Elīna Apsīte.

Jette Užāne bija māksliniece, cimdu adītāja, filozofe, sieviete, kura visu savu dzīvi pavadījusi invalīdu ratiņos un uzvarējusi likteni, likusi tam smaidīt, kad bijis skumji un smieties, kad bijis grūti. Jette Užāne visu savu mūžu pavadīja Dzērbenes pagasta „Lejnieku” mājās, ar savu dzīves filozofiju un cimdu adīšanas prasmi ieinteresēdama daudzus Latvijā un pasaulē mītošos kultūras cilvēkus. Cimdu Jettiņa, kā viņa pati sevi saukusi, bijusi arī VKKF mūža stipendiāte, Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēja. 2007. gadā Jette diemžēl devusies viņsaulē, tagad ļaujoties dzīvot savu adīto cimdu rakstos, grāmatās un arī koncertstāstā.

Koncertcikls “Savējie”, kura pirmais notikums gaidāms jau 20. janvārī, 2018. gadā Latgales vēstniecībā GORS pulcinās gan mūziķus, gan citu žanru māksliniekus, kuru dzimtā puse, šī brīža dzīvesvieta ir vai sava laika mājvieta ir bijusi Latgale. Tādā veidā GORS, svinot nu jau piekto darbības gadu, pildīs savu Latgales vēstniecības misiju – stāstīt Latgales stāstu, atbalstīt no Latgales nākušos mūziķus un māksliniekus, veicināt jaunradi. Šogad Latgales vēstniecības GORS “Savējie” notikumos varēs tikties ne tikai ar klavesīnisti Ievu Salieti, bet arī ar čellisti Ilzi Gruduli, ērģelnieci Ivetu Apkalnu, Rēzeknes kamerorķestri diriģenta Jāņa Stafecka vadībā u. c. mūziķiem un māksliniekiem, reizē cerot, ka koncertcikls raisīs arvien jaunas idejas un radošās sadarbības programmas.

Koncertcikla norisi atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds. Biļetes uz 20. janvāra koncertu sarūpējamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze“ biļešu tirdzniecības sistēmās, biļešu cena 7,00–9,00 €, GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 10 % atlaide. Plašāk: http://latgalesgors.lv.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?