Kopš 27. janvāra Rēzeknē sākusies pastiprināšana snigšana, kas mijas ar atkusni, kā rezultātā ievērojami tiek traucēta satiksme un apgrūtināta gājēju pārvietošanās pa ietvēm. Rēzeknes pašvaldība saņēma sūdzības no iedzīvotājiem par neatbilstošu ielu un trotuāru uzkopšanu, tāpēc uz pārrunām tika aicināti atbildīgo uzņēmumu pārstāvji.

Rēzeknes pilsētas saimniecības pārvaldes vadītājs Voldemārs Platacis paskaidroja, ka pašvaldība nav apmierināta ar ielu un trotuāru uzkopšanas kvalitāti, kā rezultātā no uzņēmumiem tika pieprasīti paskaidrojumi, kā arī tiks piemērotas soda sankcijas.

Par trotuāru un ietvju tīrīšanu atbildīgais uzņēmums Rēzeknes pilsētas teritorijā kopš 2016. gada ir SIA “Clean R”, kam ir pieredze vairāku citu pilsētu uzkopšanā. Uzņēmuma darbinieki paskaidroja, ka ietves un trotuārus pilsētas teritorijā katru dienu sāk tīrīt no plkst. 04.00, maršrutus dienas laikā atkārtojot 2-3 reizes, kā arī process tiek kontrolēts caur GPS sistēmu. Regulārās snigšanas, kā arī atkušņa dēļ, uz trotuāriem veidojas masa, kas ļoti ātri atjaunojas un uzkrājas. Kopumā Rēzeknes pilsētas teritorijā strādā seši ietvju tīrīšanas traktori, bet, ņemot vērā laikapstākļus, tika pieņemts lēmums no Rīgas piesaistīt vēl divas tehnikas vienības ar darbinieku brigādi.

Par ielu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums ir SIA “Ceļi un Tilti”, kura atbildīgie darbinieki paskaidroja, ka darba intensitātes dēļ sabojājās daļa tehnikas, taču šobrīd situācija ar tehniskajām problēmām ir novērsta un Rēzeknes pilsētas teritorijā ar ielu sakopšanu strādā trīs traktortehnikas vienības un trīs automašīnas. Tāpat arī tiek nodrošināta papildus tehnika, kas tīra pieturvietas un stāvlaukumus.

Lai informētu atbildīgās personas par ietvju uzkopšanu lūgums sazināties ar Pilsētas saimniecības pārvaldi pa telefoniem 646-07684 vai arī 28358410 vai arī zvanīt uz uzņēmuma Clean R klientu apkalpošanas centra tālruni – 67111001.

Savukārt, ja ir vajadzība ziņot par ielu stāvokli, tad Pilsētas saimniecības pārvaldi var sazvanīt pa telefoniem 646 07623 vai 28696939, bet SIA “Ceļi un Tilti” var informēt pa dežūrtelefonu – 22022907.

Tāpat arī informējam, ka Rēzeknes pašvaldība ir izveidojusi jaunu platformu sociālajā tīklā Facebook, kur iedzīvotāji tiek aicināti izteikt priekšlikumus par Rēzeknes pilsētas sakopšanu. Lapā “Sakārtosim Rēzekni” (https://www.facebook.com/KartigaRezekne/) tiks izskatīti un nodoti atbildīgajiem speciālistiem tikai pamatoti priekšlikumi, kuri papildināti ar fotogrāfijām. Visi priekšlikumi tiks izskatīti, kā arī papildināti ar pašvaldības speciālistu skaidrojumiem, bet nepieciešamības gadījumā tiks veiktas nepieciešamās darbības, par kurām būs izvietota informācija komentārā.

Ņemot vērā situāciju uz ceļiem un ietvēm, aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām un traumām!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?