Piektdien, 2. februārī plkst. 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) aicinām uz Latgales Pirmā kongresa un Latvijas valsts simtgadei veltītās Latgales fotogrāfu biedrības fotoizstādes “Latgalietis XXI gadsimtā” atklāšanu!

Izstāde būs apskatāma no 2. februāra līdz 3. martam.

Izstādē redzamās fotogrāfijas ir tikai neliela daļa no to mirkļu fiksācijas, ko tvēruši gan profesionāli fotomeistari, gan fotogrāfi-amatieri, atklājot portretos mūsdienu latgalieša raksturu, emocijas un dzīves telpu.

Fotogrāfiju izstāde ir apjomīga un laikietilpīga darba rezultāts, kuras idejas autors ir Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs, Preiļu fotogrāfs Igors Pličs. Fotokonkurss, kurā piedalījās 130 fotogrāfi un tika iesūtītas 2618 fotogrāfijas, vainagojies ar fotoalbumu un izstādi “Latgalietis XXI gadsimtā”. Gan izstāde, gan fotoalbums tika prezentēti 2017. gada 3. maijā, kad Preiļos notika Latgales Pirmā kongresa simtgadei veltīti pasākumi.

Fotoalbuma ievadtekstā kino režisors Jānis Streičs uzdod jautājumu: “Vai esam savādāki?” Fotomeistari visos Latgales novados meklējuši un fiksējuši atbildes, ļaujot izstādes skatītājam pašam vērtēt, ar ko tad latgalietis atšķiras no ļaudīm citos Latvijas novados un vai vispār atšķiras.

60 izstādes fotogrāfijas portreta žanrā stāsta par mūsdienu Latgales cilvēkiem, viņu ikdienas darba soli, tradīcijām, svētkiem, ticību. Autori gan ar dokumentālu rūpību, gan ar labestīga humora devu, dziļu sirsnību un nopietnību ielūkojušies latgaliešu sētās, gājuši viņiem līdzi godos un ieskatījušies acīs, notverot dvēseles trīsas, ilgas un cerības. Latgalietis kopj tautas tradīcijas, dzīvo savā senču mājā un ir sīksts kā kārkla sakne mālainā zemē, viņš sapņo un precas, lūdzas un tic. Viņš reizē ir gan jauns, gan vecs, jo nekas jau nebeidzas. Viņš ir savā tēvu zemē – Latgalē.

Inese Dundure, Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?