Otrdien, 20. februārī no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” telpās (Zemnieku ielā 16A, zālē 2. stāvā) notiks bezmaksas seminārs “Stress – Stresa apzināšana, vadīšana un profilakse”, kuru lasīs psihoterapeite, narkoloģe Ināra Vārpa.

Turpinot 2017. gadā iesākto semināru ciklu Rēzeknes pilsētas domes pārvalde „Sociālais dienests” organizē izglītojošu semināru „Vecāku skola” pilsētas trūcīgām ģimenēm un citiem interesentiem.

Stress ir cilvēka vai dzīvnieka organisma un psihes kompleksveidīga reakcija uz stresoriem – dažādiem nelabvēlīgiem ārējiem un iekšējiem faktoriem (aukstumu, badu, psihiskām un fiziskām traumām, starojumu, asiņošanu, infekciju utt.). Stress mobilizē organisma enerģētiskās rezerves, spēcīgi aktivizē fizioloģiskās un psihiskās norises. Tomēr vairums zinātnieku uzskata, ka stress ir mehānisms, kas palīdz cilvēkam adaptēties ārējās un iekšējās vides izmaiņām, nosacījumiem. Tas ietver gan pozitīvas izmaiņas (spēja adaptēties dažādām vides izmaiņām), gan negatīvas izmaiņas organismā (psihosomatiskās slimības, psihotraumatisko situāciju sekas), tomēr cilvēks var ilgstoši (aktīvās dzīves laikā) veiksmīgi pielāgoties straujām ārējās vides, tai skaitā arī sociālās vides, izmaiņām.

Interesentus lūdzam līdz 15. februārim pieteikties pa tālruni 28302279 vai griezties personīgi Sociālā dienesta Atbalsta nodaļā (Zemnieku iela 16A, 104. kab.), pie Atbalsta nodaļas vadītājas Anitas Batares.

Seminārs tiek organizēts un finansēts no Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām projekta Nr.2014.FEAD/PO.01/23/09 līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Jekaterina Lušņikova, Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” Atbalsta nodaļas sociālā rehabilitētāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?