Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Baltajā zālē (1. stāvā, Baznīcas ielā 34a) jau visu februāri un līdz 9. martam ir apskatāma Anastasijas Bikovas darbu izstāde „Mācekļa gadi jeb likteni mīlot”.

Plašajā telpā var iepazīt daļu no jaunās gleznotājas diplomdarba – noslēdzot bakalaura studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē, Anastasija  vizualizēja savas sajūtas, emocijas un zināšanas par cilvēka figūru astoņos lielformāta darbos (darba vad. profesors Normunds Brasliņš), gleznu izmēri – 2 m x 1,40 m. Māksliniece lielu formātu uztver kā radošu izaicinājumu, kurš tiek veiksmīgi pievarēts. 2016. gadā Anastasija iestājās LMA maģistratūrā figurālajā meistardarbnīcā un šogad studijas noslēgs, kaut gan izstādes atklāšanā autore minēja, ka mācoties visu laiku. Šobrīd gleznotāju interesē cilvēka ķermenis, jo „cilvēks pēc savas dabas ir plastiska un skaista būtne”, tā izstādes anotācijā saka pati autore.

Tāpat arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles telpās (2. stāvā, Baznīcas ielā 34a, Rēzeknē) līdz 30. martam varēs apskatīt Anastasijas studiju darbus – lielākoties lielformāta zīmējumus, kuros autore portretējusi gan pazīstamus cilvēkus, gan studiju procesa modeļus.

Šī ir vienreizēja iespēja vienlaikus iepazīt tik lielu skaitu Anastasijas Bikovas radošo darbu, kas stiprina arī atgriezenisko saiti, piedāvājot pārliecināties par Latgales talantīgo mākslinieku darba spējām un mudinot esošos studentus izvirzīt radošos izaicinājumus, ko veiksmīgi realizēt ar vizuālās izteiksmes līdzekļiem uz audekla vai papīra.

Izstāde RMDV un LMA LF apskatāma no pirmdienas līdz piektdienai no plkst 9.00–18.00.

Informāciju sagatavoja Evija Vasilevska, LMA Latgales filiāles lektore

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?