Pērnā gada beigās Rēzeknes pilsētas dome noslēdza finansējuma līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par četru elektrobusu ražošanu un piegādi SIA “Rēzeknes Satiksme” vajadzībām. Projekta vērtība – 1,6 milj. eiro, no tiem 85 procenti – Kohēzijas fonda līdzekļi.

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, par elektrobusu ražotāju izvēlēta mums jau zināmā Čehijas kompānija “SOR”. No 14. līdz 16. februārim domes Attīstības pārvaldes vecākais projektu vadītājs Imants Mekša, dīlera kompānijas “Balti Bussi Grupp” prezidents Mēlis Simulants (Meelis Simulant), kā arī SIA “Rēzeknes Satiksme” pārstāvji, proti, uzņēmuma vadītājs Jevgenijs Koršenkovs, tehniskais direktors Aleksejs Vasiļjevs un galvenais inženieris Viktors Borcovs, apmeklēja rūpnīcu pirms elektrobusu ražošanas sākuma un saskaņoja pēdējās nianses.

Atgādinām, ka rezultātā Rēzekne saņems 9,5 metrus garus zemās grīdas autobusus (SOR EBN 9.5) ar 26 sēdvietām, komfortabliem anatomiskiem krēsliem un 42 stāvvietām. Tostarp tiks aprīkotas atsevišķas vietas personām ar invaliditāti un speciāls tablo vāj­redzīgajiem pasažieriem. Autobusi būs aprīkoti ar videonovērošanas sistēmu, bezvadu internetu un citām modernām tehnoloģijām, kuras jau esam pieraduši izmantot pilsētā kursējošajos dīzeļautobusos.

Autobusu ārējā korpusa krāsu gamma arī būs mums ierasta (baltā un apelsīnu krāsa), tomēr dizaina ziņā elektrobusi mazliet izcelsies, tie arī brauks praktiski bez trokšņa (baterijas lādiņa pietiks līdz pat 150 kilometriem).

Rēzeknei izvēlētā elektrobusa modeli SIA “Rēzeknes Satiksme” pārstāvji jau redzēja un notestēja pilsētā Hradec Kralove (Čehija). Tur līdzīga tehnika veiksmīgi tiek ekspluatēta jau vairāk nekā piecus gadus. Pa šo laiku akumulatoru kapacitāte kritusies tikai par 10 procentiem, un baterija, cik zināms, ir elektrobusa visdārgākā sastāvdaļa. Līdz ar to varam būt pārliecināti, ka saņemsim kvalitatīvu produktu.

Elektrobusu piegādes termiņš – 2018. gada novembris. Attiecīgi šī paša projekta ietvaros infrastruktūra uzlādes stacijai tiks sagatavota jau iepriekš.

Jekaterina Smolicka, pašvaldības laikraksts “Rēzeknes Vēstnesis”

Projekts “Videi draudzīga Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta attīstība“.
Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā.
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 620 000,00 eiro, no tiem: Kohēzijas fonda finansējums 1 360 000,00 eiro (83,95 %); pašvaldības finansējums 194 997,50 eiro (12,04 %); valsts budžeta dotācija 65 002,50 eiro (4,01 %).

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?