Šī gada maijā pārdošanā tiks laistas biļetes uz starptautisko īsfilmu festivālu “Open Place”, kas Rēzeknē norisināsies jau sesto reizi. Tradicionāli tas notiek vasaras pēdējā mēnesī, un šogad 15.-19. augustā skatītājiem būs iespēja baudīt gan īsfilmu skates, gan teātra izrādes un koncertus, kā arī tikšanās ar slaveniem pašmāju un ārzemju aktieriem un režisoriem.

Nu jau starptautiski atpazīstamais īsfilmu kinofestivāls “Open Place” Rēzeknē tika aizsākts 2013. gadā ar mērķi popularizēt un sekmēt Baltijas jūras reģiona valstu kino attīstību, rosināt kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību. Festivāla rīkotāji – Rēzeknes pilsētas dome un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”. Tradicionāli festivāls notiek Latgales vēstniecībā GORS.

Arī šogad tas iepriecinās kino gardēžus, jo solās būt mākslinieciski daudzveidīgs. Centrālais notikums – 18. augustā, kinofestivāla “Open Place” goda prezidenta Ivara Kalniņa jubilejas koncerts, uz kuru sveikt muzikantu un aktieri ieradīsies viņa kolēģi, draugi un skatuves partneri. Tradicionāli būs skatāma konkursa filmu programma, kurai tiks atlasītas vismaz 20 filmas no 10 valstīm (līdz 15. maijam turpinās filmu iesniegšana!), kā arī ārpuskonkursa filmu skate. Īsmetrāžas spēlfilmas vērtēs starptautiska žūrija no piecām valstīm: Latvijas, Krievijas, Vācijas, Polijas un Dānijas. Balvas tradicionāli tiks piešķirtas 5 nominācijās, kā arī “Grand Prix” balva – 1000 eiro.

Lai gan festivāla viesu teātra un kino aktieru saraksts tiek precizēts, jau tagad zināms, ka ar savu klātbūtni mūs pagodinās šādi gan pašmāju kino un teātra aktieri: Andris Bulis, Dita Lūriņa, stila ikona Maija Silova, gan no ārvalstīm: Valdis Pelšs, Gaļina Bokaševska, Kirils Zaporožskis, Svetlana Galka, Aleksandrs Galibins, Aleksandrs Bobrovs, Irīna Klimova, Oļegs Maslenikovs, Vladimirs Kačans, Vjačeslavs Gugievs u.c.

Šogad starptautiskā īsfilmu kinofestivāla laikā 16. augustā teātramīļiem tiks piedāvāta izrāde par pārsteidzoši aizkustinošu attiecību stāstu – “Mans mazdēls Veniamins” (“Мой внук Вениамин”). Uz skatuves – leģendārā Krievijas tautas aktrise Lija Ahedžakova, Aleksandra Islentjeva, Nadežda Lumpova un Arsēnijs Robaks. Izrādē Ahedžakovas varone dzīvo ar atmiņām par pagātni, viņas atmiņās ir dzīvas bērnības tradīcijas un kārtība. Bet šķiet, ka galvenajai varonei nāksies samierināties ar to, ka jaunā pasaule vairs nekad nedzīvos pēc veciem likumiem… Smieklīgā un vienlaikus traģiskā Ludmilas Uļickas 80. gadu beigās sarakstītā luga arī pašlaik nezaudē aktualitāti.

Šogad tiks iepriecināti arī piedzīvojumu komēdijas “Reiz Rēzeknē”, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušajā kinofestivālā, cienītāji, jo festivāla laikā tiks filmēts īsfilmas turpinājums “Reiz Rēzeknē – 2”. Filmu veidos Latvijas un Krievijas apvienotā mākslinieku grupa, lomas būs gan mūsu aktieri, gan viesi.

Papildu informācija par festivālu un pieteikšanos konkursam, festivāla mājaslapā www.openplace.lv.

Informāciju sagatavoja Arita Starovoitova, pašvaldības laikraksts “Rēzeknes Vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?