Pagājušais 2017. gads AS “Rēzeknes siltumtīkli” – pašvaldības uzņēmumam, kas nodarbojas ar siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, kā arī ar siltumenerģijas pārvadi, sadali un realizāciju, – iezīmējās ar dalību lielos maģistrālo siltumtīklu posmu rekonstrukcijas projektos un diezgan vērienīgu siltumtrašu remontu.

Realizējot vienu no nozīmīgākajiem projektiem, uzņēmums pagājušajā gadā rekonstruēja maģistrālās siltumtrases posmu N.Rancāna ielā, kur no jauna tika uzbūvēti 355 metri siltumtrašu. Pagājušajā gadā tika demontēts vecais artēziskais urbums N.Rancāna ielā 1D, bet tā vietā – izveidots jauns artēziskais urbums un uzbūvēta jauna ēka. Turklāt uzņēmums izbūvēja TEC transformatoru apakšstaciju Atbrīvošanas alejā 155A (bijušajā Ziemeļu rajona katlumājā), kur tagad Rēzeknes pilsētas domes rūpniecisko teritoriju atjaunošanas projekta ietvaros notiek biroja telpu un ražošanas ēkas būvniecība. Pagājušajā gadā AS “Rēzeknes siltumtīkli” par saviem līdzekļiem nomainīja 407 metrus siltumtrašu, kas izmaksāja 136 960 eiro. Savukārt siltumtrašu kārtējiem remontiem tika izlietoti 22 509 eiro, bet to uzturēšanai un apkalpošanai – 37 792 eiro.

Pārskata periodā turpinājās patērētās siltumenerģijas uzskaites sistēmas modernizācijas darbs, tostarp uzņēmums iegādājās 44 jaunus ultraskaņas skaitītājus un uzstādīja 10 attālinātās siltumskaitītāju uzraudzības un vadības sistēmas (telemetrija). Gada beigās ar šādām sistēmām Rēzeknē bija aprīkotas 243 dzīvojamās mājas.

Pagājušā gada beigās kopējais pašvaldības debitoru parāds bija 2 299 465 eiro, tajā skaitā iedzīvotāju parāds – 1 698 914 eiro. Līdz ar to turpinājās sadarbība ar diviem parādu piedziņas uzņēmumiem un publisko parādnieku datu bāzi AS “Kredītinformācijas birojs”.

Svarīgi notikumi bija AS “Rēzeknes siltumtīkli” un SIA “Rēzeknes enerģija” apvienošanās, dabasgāzes tirgus atvēršana, kā rezultātā parakstīts jauns līgums ar AS “Latvijas Gāze”, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja tarifa projektu 2018. gada 4. janvārī, kas stājās spēkā šā gada 1. martā. Siltumenerģijas tarifa samazinājums attiecībā pret dabasgāzes cenu veido 2,92% jeb 1,57 eiro par MWh.

2017. gadu pašvaldības uzņēmums noslēdza ar peļņu 241 100 eiro, no kuras 10% tiks izmaksāti kapitāldaļu turētājam – Rēzeknes pilsētas domei (saskaņā ar domes 2015. gada 5. novembra lēmumu Nr. 1369), bet atlikusī daļa tiks novirzīta uzņēmuma attīstībai.

Arī šogad uzņēmums īstenos vairākus pilsētas siltumtrašu saimniecības infrastruktūras atjaunošanas projektus. Piemēram, jau ir zināms par siltumtrašu rekonstrukciju Lubānas un Atbrīvošanas alejas posmos ar ES fondu 40% atbalstu.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?