23. martā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pirmo reizi notika pasākums “Mana izaugsmes iespēja”, kas jauniešiem vienuviet piedāvāja iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā, mācību kursiem, brīvprātīgo darbu, neformālo un interešu izglītību, ar mērķi palīdzēt izvēlēties piemērotāko izaugsmes ceļu. Sev noderīgu informāciju šeit varēja atrast gan bērni, gan pieaugušie.

Pasākumu atklāja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” vadītāja Jevgenija Kušča un Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, kā arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva. Pasākumā klāt bija arī deju kolektīva “Soul call” dalībnieki un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” interešu izglītības programmu “Mūsdienu dejas” un “Modernās deju” pārstāvji ar saviem priekšnesumiem.

Šogad pasākumā “Mana izaugsmes iespēja” piedalījās 15 vidējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas – Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Daugavpils Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte Daugavpils filiāle, Baltijas starptautiskā akadēmija, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Valsts robežsardzes koledža, Valsts policijas koledža, Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledža, Vadības koledža, Rēzeknes tehnikums, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Trīs mācību centru pārstāvji un izglītojamie no mācību centra “BUTS”, Latgales mācību centra un mācību centra “Austrumvidzeme” piedāvāja apmeklētājiem interesantas meistarklases un paraugdemonstrējumus.

Bērniem un jauniešiem bija piedāvāta iespēja piedalīties Lego robotikas, keramikas, floristikas, foto pulciņa, moderno tehnoloģiju, šūšanas darbnīcās un Vides izglītības programmas “4H” pulciņā, ko piedāvāja ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības pedagogi. Tāpat varēja piedalīties ekskursijā pa ARPC “Zeimuļs”.

Paralēli visām aktivitātēm notika informatīvs pasākums un kulinārijas meistarklase kopā ar Eiropas brīvprātīgā darba veicējiem no Spānijas, Francijas, Krievijas un Baltkrievijas. Šīs tikšanās laikā jauniešiem tika sniegta iespēja iepazīties ar Erasmus+ programmas piedāvātajām iespējām, brīvprātīgo pieredzi un kopā iesaistīties kāda tradicionālā ēdiena pagatavošanas meistarklasē.

Tāpat jauniešiem bija iespēja piedalīties mācību ekskursijās uz SIA “Rēzeknes ūdens” un VUDG Rēzeknes nodaļu, kur viņus sagaidīja uzņēmumu darbinieki ar interesantu stāstījumu, kas deva lielāku priekšstatu par šo organizāciju darbību.

ARPC “Zeimuļs” pazemes auto stāvvietā jauniešiem tika organizēts “ātrais randiņš” ar trīs autoskolu (“Triumf V”, “Kristīne” un “Distance Pro”) instruktoriem, kuri gaidīja visus interesentus uz pirmo tikšanos, kuru laikā tika piedāvāta iespēja izmēģināt kādu no mācību automašīnām, kā arī iegūt sev lietderīgu informāciju par autoskolu piedāvātajām apmācībām.

Pasākuma ietvaros notika gan Valsts robežsardzes koledžas kinologu paraugdemonstrējumi, gan Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņu kursa darbu un diplomdarbu modes skate.

Tāpat arī jauniešiem no 16 līdz 19 gadiem bija iespēja piedalīties “Vasaras vakanču gadatirgū” un tikties ar vairāku Rēzeknes uzņēmumu pārstāvjiem, uzzināt par viņu uzņēmumos piedāvātajām vakancēm un iepazīties ar noteiktu profesiju aprakstiem, kā arī saņemt individuālas konsultācijas pie karjeras konsultantiem.

“Zeimuļa” vestibilā varēja apskatīties ARPC “Zeimuļs” skolēnu mācību uzņēmuma veikumu.

Izsakām lielu pateicību visām mācību iestādēm, mācību centriem, autoskolām, EBD veicējiem, deju kolektīva “Soul call” un ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības programmu “Mūsdienu dejas” un “Modernās dejas” vadītājiem un dalībniekiem, kā arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Apģērbu dizaina izglītības programmas audzēkņiem par sagatavoto modes skati. Liels paldies Valsts robežsardzes koledžas kinologiem par aizraujošajiem paraugdemonstrējumiem, SIA “Rēzeknes Ūdens” sabiedrisko attiecību speciālistei Sandrai Jonikānei, SIA “Rēzeknes satiksme” IT tehnoloģiju speciālistam Viktoram Borcovam, VUDG Rēzeknes nodaļas komandierim Viktoram Ščavinskim, inspektoram Pāvelam Vavilovam un vada komandiera vietniekam Maksimam Dimperam. Pateicamies Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa darbiniekiem.

Pateicamies ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības pedagogiem – Jevgenijai Dudukalovai, Nanditai Kirejevai, Edmundam Kadakovskim, Inesei Sondorei, Dzintrai Gribustei, Jevgenijam Grabovskim, kā arī fotostudijai “ISO 100”. Pateicamies ARPC “Zeimuļs” Interešu izglītības nodaļas metodiķēm Olitai Kuksai un Sarmītei Duncānei, kā arī ARPC “Zeimuļs” skolēnu mācību uzņēmuma vadītājai Aijai Kuzminskai.

Tāpat liels paldies ARPC “Zeimuļs” vadītājai Jevgenijai Kuščai, Saimnieciskās nodaļas vadītājai Svetlanai Deņisovai, metodiķei darbam ar bērniem un ģimenēm Olgai Strodei, Jaunatnes lietu nodaļas jaunatnes lietu speciālistei Eleonorai Ivanovai, jaunatnes darbiniecei Danai Pavļukevičai, ARPC “Zeimuļs” interešu izglītības skolotājai jauniešu jomā Ilvijai Pisarenko, kā arī tehniskajam personālam, visiem Jauniešu domes aktīvajiem jauniešiem, EBD veicējiem.

Liels paldies visu uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem, kuri atrada laiku savā saspringtajā ikdienā izbrīvēt laiku, lai tiktos ar jauniešiem un atbildētu uz viņus interesējošiem jautājumiem: Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītājam Nikolajam Krilovam, RSEZ ārējo sakaru organizatorei Baibai Baltacei-Saukānei, SIA “Olimpiskais centrs” pārstāvēm Baibai Širinai un Diānai Komarei, SIA “Poligrāfserviss” vadītājai Liānai Čerņecovai, Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes „Sociālais dienests” Atbalsta nodaļas vadītājai Anita Batarei, profesionālā izglītības centra “IDEJA” vadītājai Gunai Zenčenko, SIA “Mācību centrs “Austrumvidzeme”” Rēzeknes nodaļas vadītājai Birutai Buharinai, SIA “Altera” pārstāvim Aleksandram Baziļevam, SIA “Zeize”, SIA “LaPizza” un SIA “Gravtex” uzņēmumu vadītājiem – Ilonai un Andrim Fiļipenokiem, SIA ”Lekon” kafejnīcas “Rozitten” vadītājai Elīnai Elksnei, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” direktores vietniecei Kristīnei Kokarevičai, SIA “Rēzeknes celtniecības ražošanas Nr.5” pārstāvēm.

Pasākums “Mana izaugsme” bija ļoti labi apmeklēts un varēja redzēt, ka Rēzeknē ir motivēti jaunieši, kas vēlas iegūt informāciju, apgūt jaunas prasmes un iemaņas, pasākums ir lieliskas tradīcijas sākums, kuru turpināsim arī nākamgad. Paldies visiem apmeklētājiem, ka bijāt kopā ar mums un uz tikšanos nākošgad!

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” Jaunatnes darbiniece Ilze Ontužāne

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?