Pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rēzeknes Satiksme”, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, galvenie 2017. gada panākumi bija bezmaksas sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšana lielākajai daļai pilsētnieku, kā arī iesaistīšanās projektā “Videi draudzīga Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta attīstība”.

2017. gada martā Rēzeknes pilsētas domē tika apstiprināti saistošie noteikumi “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā”, kā rezultātā lielākā daļa Rēzeknē deklarēto iedzīvotāju sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas. Lai arī jauninājuma rezultātā mazinājās uzņēmuma ieņēmumi no biļešu un mēnešbiļešu tirdzniecības, tas ir nozīmīgs solis rēzekniešu labklājības uzlabošanā.

SIA “Rēzeknes Satiksme” 2017. gadā kā sadarbības partneris iesaistījās Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā “Videi draudzīga Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta attīstība”, kā īstenošanas rezultātā tiks iegādāti četri jauni videi draudzīgāki transportlīdzekļi un izveidota saistītā uzlādes infrastruktūra. Pirmos elektroautobusus rēzeknieši ieraudzīs jau 2018. gada beigās.

Autobusu nomas pakalpojumu apjoms 2017. gadā pieauga par 47%, kā arī visi autobusi tika aprīkoti ar pasažieriem paredzētiem bezmaksas Wi-Fi piekļuves punktiem.

Uzņēmums 2017. gadu noslēdza ar zaudējumiem 100 446 eiro apmērā, kas saistāms ar bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanu. Uzņēmums regulāri pārskata savu zaudējumu pozīcijas un veic pasākumus zaudējumu sabalansēšanai un samazināšanai, kā arī strādā pie papildus ieņēmumu gūšanas no tādiem pakalpojumiem kā autobusu komercpārvadājumu sniegšana, reklāmas izvietošana un stāvvietas pakalpojumi.

Galvenie uzņēmuma izvirzītie uzdevumi 2018. gadam ir maršrutu saraksta kustības shēmas pilnveidošana, jauna sarakstu dizaina ieviešana, antivandāļu sarakstu kronšteinu nomaiņa pieturvietās, pieturvietu audio paziņošana autobusos, uzņēmuma mājaslapas uzlabošana un mobilās aplikācijas ieviešana.

Tāpat arī uzņēmums izvirzīja vairākus uzdevumus 2019.-2020. gadam: labiekārtot uzņēmuma teritoriju, labiekārtot remontzonu, iesaistīties “gudro” autobusu pieturu izveides projektā Rēzeknē, ka arī autobusu pieturās izvietot elektroniskos informācijas tablo.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?