20. martā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” pulcējās Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņi, lai piedalītos noslēdzošajā sezonas spēlē „Erudīts – 2018”, kas bija veltīta Eiropā svinamajiem svētkiem.

Konkurss tiek rīkots, lai padziļinātu vidusskolēnu zināšanas par Latvijas un Eiropas svinamajiem svētkiem, rosinātu skolēnus uz aktīvu līdzdalību sabiedriskajos un vēstures izzinošajos procesos, kā arī lai veidotu skolēniem prasmi diskutēt, pamatot un aizstāvēt savu viedokli, darboties grupā, pieņemt kopīgus lēmumus.

Noslēguma spēlē tika pārstāvētas astoņas Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošās un profesionālās mācību iestādes, bet kopumā sezonas laikā piedalījās 11 skolu komandas. Par uzvarētājiem ar 101,5 punktiem tika atzīta Rēzeknes 5. vidusskola. Rēzeknes pilsētas domes deputāte Olga Strode pasniedza Rēzeknes 5. vidusskolas komandai ceļojuma sertifikātu. Konkursa 2. vietas ieguvēji ir Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas komanda ar 74 punktiem un trešo vietu ar 72,5 punktiem ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda. Visas skolu komandas saņēma pateicības rakstus par piedalīšanos erudīcijas konkursā un iespēju 2018. gada 26. martā braukt uz Frankofonijas dienu Kanādas Kultūras klubā Rīgā. Jauniešiem bija iespēja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tikties ar Kanādas vēstnieku Alēnu Osēru, uzzināt par franču valodas apguves pieredzi, noskatīties prezentāciju “Frankofonija un Kanāda” kā arī filmu “Monsieur Lazhar” un piedalīties nelielā erudīcijas konkursā par Kanādu.

Vēlamies izteikt savu pateicību visiem sezonas spēles dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos un radošām atbildēm, visu skolu vadītājiem, skolotājiem – konsultantiem par sagatavotiem audzēkņiem, ARPC “Zeimuļs” vadītājai Jevgenijai Kuščai, ARPC “Zeimuļs” saimniecības nodaļas vadītājai Svetlanai Deņisovai, ARPC kolektīvam par atbalstu, Rēzeknes Pilsētas domei, Kanādas vēstniecībai Latvijā, konkursa “Erudīts-2018” komandai: ARPC jaunatnes lietu speciālistei Eleonorai Ivanovai, ARPC jaunatnes lietu darbiniecei Danai Pavļukevičai un Ilzei Ontužānei, Erasmus + brīvprātīgajai Aubrée Monteil no Francijas un Lourdes Pons no Spānijas.

Novēlam visiem izzinošu un skaistu pavasari! Uz tikšanos nākošajā gadā!

Informāciju sagatavoja ARPC “Zeimuļs” Jaunatnes darbiniece Ilze Ontužāne

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?