Piecpadsmit minūšu brauciens ar autobusu no pieturas “Lana” līdz pieturai ”Vipinga” – tāds ir Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas audzēkņu un sadarbības partnera – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 11. klases skolēnu – izstrādātais maršruta buklets, kurā līdzās ilustratīvajai maršruta kartei ir pieturvietu stāsti.

Kartē Rēzeknes pilsētas slavenākās vietas attēlotas ar grafiskiem zīmējumiem, izpētīti pieturvietu nosaukumi, saglabājot vecos vai aicinot ieviest jaunus nosaukums latviski un latgaliski, lai uzsvērtu reģionālo identitāti. Desmit pieturu stāsti tapuši vēsturei savijoties ar mūsdienām un piepalīdzot fantāzijai.

Buklets pieejams Rēzeknes pilsētas Tūrisma informācijas centrā. Tāpat arī ikvienam, kurš izmanto SIA “Rēzeknes satiksme” maršruta autobusu pakalpojumus, būs iespēja iepazīties ar skolēnu izveidotajiem “pastāstiem” – materiāls bez maksas būs pieejams pilsētas sabiedriskajā transportā. Elektroniskā veidā tas lasāms Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas mājaslapā.

Inovatīvais tūrisma produkts tapa projekta “No vārda līdz tēlam” rezultātā, kas īstenots Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmā RaPaPro. Bukleta izdošanu atbalstīja Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centrs.

Šo 3,5 km garo maršrutu iespējams izbaudīt arī braucot ar velosipēdu (apm. 30 minūtes) vai ejot kājām (apm. 60 minūtes). Tā iepazīt Rēzekni varēs ne vien ciemiņi un tūristi, bet arī paši pilsētnieki.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Inga Čekša-Ratniece

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?