Trešo gadu pēc kārtas SIA “ALAAS”, sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts”, organizēja konkursu otrreizējo materiālu vākšanā “Sāc ar sevi!”. Šī konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā. Konkursanti līdz 6. aprīlim vāca tukšas, saplacinātas PET pudeles.

Kāpēc tieši PET pudeles? Tās ir otrreiz vislabāk izmantojamie plastmasas ražojumi, un to pārstrāde notiek Latvijā.

Mūsdienās liels procents dzērienu tiek ražots plastmasas, jeb tā saucamajās PET (polietilēntereftalāta) pudelēs. Cilvēki jau ir sapratuši, ka šīs pudeles apkārtējā vidē nesadalās, vai sadalās ļoti ilgstošā periodā, tāpēc tās tiek sašķirotas un pārstrādātas. Otrreizējās pārstrādes uzņēmumā “PET Baltija”, kas atrodas Jelgavā, PET pudeles atdzimst jaunai dzīvei, tās pārtop vērtīgā Latvijas eksporta produktā – PET pārslās dažādās krāsās. Rūpnīca Latvijā darbojas kopš 2003. gada, un ik gadu tiek pārstrādāts ap 24 000 tonnu pudeļu.

PET pārslas var izmantot ļoti plaši – lietojot tīru PET vai kombinējot ar citiem materiāliem, no tām ražo saimniecības preces, sporta inventāru un pat apģērbu. Turklāt „PET Baltija” ražotās augstvērtīgās pārslas izmanto arī dzērienu pudeļu sagatavēm jeb preformām, kas izskatās pēc biezām mēģenēm ar vītni korķim. Kad preformas nokļūst pie produktu ražotāja, atliek izpūst dzērienam raksturīgo pudeles formu, piepildīt trauku, uzskrūvēt korķīti un uzlīmēt etiķeti. PET pudele sāk jaunu dzīvi!

Šogad konkursā piedalījās 13 konkursanti, tostarp Rēzeknes sākumskola, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija un Rēzeknes internātpamatskola – attīstības centrs. 1. vietu konkursā ieguva Rēzeknes sākumskola, skolēni mācību gada laikā savāca 1420 kilogramus PET pudeļu. Viņi bija konkursa uzvarētāji arī abos pagājušajos gados. Apsveicam!

Arī pārējie konkursanti savāca lielu daudzumu PET pudeļu, ko varēs pārstrādāt un pagatavot daudz jaunu lietu! Kopā ir savākti 3580 kg PET pudeļu. Konkursa uzvarētāji un dalībnieki tiks sveikti 28. maijā.

Šķirojiet atkritumus, saudzējiet vidi un taupiet dabas resursus!

Informāciju sagatavoja Edīte Čepule, SIA “ALAAS”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?