No 13. līdz 27. aprīlim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā ir aplūkojama mūsu novadnieka, mākslinieka Pāvela Ostapceva 60. jubilejai veltīta tematiska izstāde. Bibliotēkas novadpētniecības krājumā pieejami materiāli – mākslas katalogs, dažādu gadu publikācijas par mākslinieka radošo darbību.

Mākslinieks, grafiķis un gleznotājs Pāvels Ostapcevs dzimis 1958. gada 20. aprīlī Rēzeknē, kur pagāja viņa bērnības un skolas gadi. Interese par mākslu radās jau agrā bērnībā, tā arī aizveda Pāvelu uz Rēzeknes Pionieru nama zīmēšanas pulciņu. Vidusskolas klasēs vasaras brīvlaikos viņš darbojās kā mākslinieks noformētājs Tirdzniecības pārvaldē, kur strādāja viņa vecāki. Pēc Rēzeknes 3. vidusskolas absolvēšanas 1975. gadā tika uzņemts K. Savicka Penzas Mākslas skolā. Tur viņš apguva zīmēšanu un gleznošanu, balstītu uz reālisma pamatiem. 1979. gadā šī skola tika pabeigta un jaunais mākslinieks atgriezās dzimtajā Rēzeknē.

1984. gadā P. Ostapcevu uzņēma Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā. Kopš tā laika viņš regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs ( Krievija, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Lielbritānija, Gruzija). Mākslinieka darbi iekļauti albumā-katalogā „International contemporary artists” 5. sējumā (2013. g.) un 10. sējumā (2015. g.), kas izdoti ASV Ņujorkā, kā arī Anglijā izdotā gada grāmatā „Hidden treasure art magazine” (2014. g.) Tieši dzimtās puses dabas skaistums iedvesmo mākslinieku un ir kļuvis par galveno tēmu Pāvela Ostapceva radošajā darbībā, kurā viņš apvieno krievu mākslas skolas ietekmi ar Latvijas mākslinieku tradīcijām. Mākslinieks bieži glezno dabā. Izsekojot viņa darbu nosaukumiem un noskaņām, var gūt emocionālu priekšstatu par Latgalei raksturīgo ainavu.

Laipni gaidīti bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja Inta Sondore, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?