Sestdien, 14. aprīlī Ikšķiles novada Elkšņu mototrasē norisinājās Latvijas Junioru čempionāts un Latvijas Amatieru čempionāts. Varam būt lepni, ka neskatoties uz izmaiņām komandas sastāvā un dažu vadošo sportistu traumām, komandai viss izdevās par 110%. Jauniešu komanda ļoti lielā konkurencē izcīnīja pirmo vietu. Praktiski katrs komandas sportists uzrādīja savu maksimālo rezultātu.

Ar šo sezonu bērniem un jauniešiem ir ieviests jauns klašu sadalījums, vienas motociklu kubatūras sportisti individuālajā vērtējumā dalās pēc vecuma – jaunākajos un vecākajos. Vienas motociklu klases jaunākā un vecākā grupa startē kopā un no kopējā brauciena rezultāta nes komandas punktus komandas krājkasītē. Sāksim no mazākajiem mūsu komandas sportistiem, 50 cm3 jaunākie (bērni, 4-7 gadi) rezultātiem:

 • Jēkabs Hudolejs – 1. vieta,
 • Greg Laguta – 2. vieta,
 • Rainers Grasis – 5. vieta,
 • Savēlijs Sjomins – 8. vieta.

Mūsu sportistu sasniegumi 50 cm3 vecākajā grupā (bērni, 7-9 gadi):

 • Rems Šarovs – 4. vieta,
 • Denijs Bogdanovs – 6. vieta.

Te jāatzīmē lielā intriga Rema Šarova izpildījumā. Pirmajā braucienā Rems finišā trešais labākais un ar lielām cerībām uz kopvērtējuma trešās vietas izcīnīšanu. Otrais brauciens sākās cerīgi, pat ar vairāku sekunžu handikapu pret savu tiešo konkurentu. Bet brauciena vidū kritiens, kurš arī bija izšķirošais šajā braucienā un Remam finišā 4. pozīcija, kas divu braucienu summā dod 4. vietu.

Mūsu sportisti 65 cm3 jaunākajā grupā (bērni, 8-10 gadi) izcīnīja:

 • Ričards Alens Gaļcins – 3. vieta.

Bet 65 cm3 vecākajā grupā (bērni, 10-12 gadi):

 • Rolands Bogdanovičs – 7. vieta.

Diemžēl visātrākais mūsu bērnu un jauniešu komandas braucējs 85 cm3 klasē Rainers Timko pirms sacensībām guva traumu un komandai palīdzēt nevarēja, bet pārējie 85 cm3 klases braucēji uzrādīja savām prasmēm atbilstošus rezultātus. 85 cm3 jaunākajā grupā (sportisti no 11 līdz 13 gadiem):

 • Matīss Leimanis – 15. vieta,
 • Deniss Zvorigins – 16. vieta.

Vecāko grupu (sportisti no 13 līdz 15 gadiem) pārstāvēja:

 • Artjoms Juhno – 14. vieta.

Pateicoties šo puišu rezultātiem, esam izcīnījuši pirmo vietu Latvijas Junioru čempionāta komandu vērtējumā!

Rēzeknietis Ēriks Caunišs pa braucieniem finišēja 17. un 15. vietā, bet savā grupā divu braucienu summā izcīnīja augsto septīto vietu.

Latvijas čempionāts amatieriem ir pavisam jauns seriāls, kas apvieno visus amatieru braucējus. Arī šeit mūsu komandas braucēji parūpējās par pārsteigumu. Tikai pateicoties iesācēju klases braucēja Aleksandra Nesterjuka strādātgribai un uzņēmībai, divu braucienu summā izcīnīta uzvara savā klasē. Iepriekšējos divus gadus Aleksandru vajāja traumas, un principā pabraukt pa īstam tā arī nesanāca. Šajā sezonā Aleksandrs ir apņēmības pilns uz labiem rezultātiem, tiek ļoti piestrādāts pie fiziskajiem treniņiem. Arī “Camk Latgale” rīkotā treniņnometne Ungārijā ir nesusi pirmos augļus. Te ir jāatzīmē, ka uz šīm sacensībām mūsu komanda nebija optimāli sagatavota, bet rezultāts labāks kā gaidīts. Mūsu amatieri izcīnīja otro vietu komandu vērtējumā! Individuālie rezultāti pa klasēm:

 • MX Iesācēji: Aleksandrs Nesterjuks – 1. vieta, Igors Denisovs – 9. vieta,
 • MX 14+: Deniss Zvorigins – 5. vieta, Edvards Brencis – 6. vieta, Roberts Jānis Rubens – 8. vieta.
 • Emīls Brencis palika bez ieskaites punktiem motocikla bojājumu dēļ,
 • MX 30+ Aleksandrs Vasiļjevs – 23. vieta,
 • MX 45+ Vladimirs Zvorigins – 10. vieta,
 • MX 50+ Jānis Mironovs – 3. vieta,
 • B/V veterāni Jānis Leščiks & Andrejs Nekazākovs – 4. vieta.

Esam gandarīti, ka abas komandas ir iesākušas sezonu ar goda pjedestāliem!

Paldies mūsu labvēļiem – Rēzeknes pilsētas domei, Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldei, SIA “Lekon”, SIA “Saho”, “Rall”, SIA “Alba LTD”, veikalu tīklam “TOP”.

Aigars Virza, “Camk Latgale”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?